Pasjonaci fantastyki zapraszają na organizowane przez siebie spotkania. Najbliższe w piątek, 24 bm. o godzinie 15 w Przemyskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Grodzkiej w Przemyślu. Kolejne, co 2 tygodnie.
– Przemyska młodzież poza zajęciami edukacyjnymi nie ma dużego wyboru, jeśli chodzi o gospodarowanie swoim wolnym czasem – mówi Krzysztof Sałdan z grupy „Gry i Fantastyka”. – Jako pasjonaci fantastyki i nie tylko chcemy zmienić tą sytuację. Stąd pomysł grupy, której zadaniem byłoby aktywizowanie młodych, ale nie tylko, mieszkańców Przemyśla i okolic. Początkowym założeniem było[paywall] zebranie ludzi o różnych zainteresowaniach i nakłonienie ich do podzielenia się wiedzą o swoim hobby, bądź po prostu spotkanie się z ludźmi i udział w ciekawych punktach programu. Tak też w kwietniu 2016 roku, gmach I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego stał się miejscem, gdzie młodzież zebrała się, aby w rozwijający sposób spędzić miło czas – dodaje.
W programie znalazły się m.in. kurs rysunku i filmowe koło dyskusyjne, ponadto można było spróbować swych sił w jednej z gier planszowych albo zaznajomić się z grami fabularnymi RPG (z j.ang. Role Playing Games). Na organizowanym wówczas spotkaniu było ponad 20 osób, na kolejnym drugi raz tyle.
– Podczas zeszłorocznych wakacji skupiliśmy się na sprawach organizacyjnych, czego efektem jest nawiązanie współpracy z Przemyską Biblioteką Publiczną oraz plan całkowitej formalizacji grupy pod nazwą „Gry i Fantastyka” – informuje Kamil Grecko. – Od sierpnia 2016 roku organizowane są równo co 2 tygodnie po 2 spotkania w miesiącu, których program można znaleźć na portalu społecznościowym Facebook, lub na plakatach, które przed spotkaniami pojawiają się w Przemyślu. Od początku swojej działalności grupa poruszyła całą masę ciekawych tematów: kino surrealistyczne, kino grozy, filmowe bloki dyskusyjne, literatura sci-fi, fantasy, weird-fiction, komiksy, survival, broń biała, sztuki walki, rysunek, pirotechnika, chemia i wiele, wiele innych. Najsilniej umocowanymi w korzeniach tej działalności założeniami są ciągłe podnoszenie swojej poprzeczki, poszukiwanie, edukacja, rozwój oraz integrowanie grup i mas, które na pozór w ogóle do siebie nie pasują – zapewnia.
Najbliższe spotkanie odbędzie się w piątek, 24 bm. o godzinie 15.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze