Reklama

„Gumiś” startuje do Sejmu!

Jeden z najlepszych piłkarzy w historii Przemyśla, a kto wie czy nie najlepszy, wychowanek nieistniejącej już Polnej Przemyśl, Jerzy Podbrożny znalazł się na liście kandydatów Platformy Obywatelskiej w okręgu 22 przemysko-krośnieńskim w październikowych wyborach parlamentarnych.

Platforma Obywatelska oficjalnie zaprezentowała swoje listy kandydatów kilka dni temu. Numerem jeden w okręgu przemysko-krośnieńskim będzie przemyślanin Marek Rząsa. Niedawno swój start potwierdził Piotr Tomański, z ostatniej, 22. pozycji. Znane są już także inne nazwiska. Z naszego regionu, czyli czterech powiatów (jarosławskiego, lubaczowskiego, przemyskiego i przeworskiego) jest łącznie 10 osób [paywall] Oprócz otwierającego listę M. Rząsy i zamykającego P. Tomańskiego są także: Krzysztof Kłak z Przeworska (4. miejsce), Leszek Szczybyło z Jarosławia (6.), Jerzy Podbrożny (9.), Waldemar Zadworny z Cieszanowa (10.), Ewa Tadla z Przemyśla (12.), Dorota Konieczna z Przeworska (16.), Szczepan Łąka z Jarosławia (17.) oraz Wioleta Strojna z Lubaczowa (20.).
Kandydatem, który wzbudza spore emocje jest na pewno Jerzy Podbrożny. 49-letni urodzony w Przemyślu, były 6-krotny reprezentant Polski w piłce nożnej do tej pory nie angażował się w politykę. Popularny „Gumiś” to dwukrotnym król strzelców polskiej Ekstraklasy w barwach Lecha Poznań (1992 i 1993 r.) Jest 11. w rankingu najlepszych strzelców wszech czasów polskiej ekstraklasy ze 122 bramkami (strzelanymi w barwach: Igloopolu Dębica, Lecha Poznań, Legii Warszawa, Zagłębia Lubin, Pogoni Szczecin, Amiki Wronki i Widzewa Łódź). Był uczestnikiem Ligi Mistrzów w barwach Legii Warszawa (1995 – 1996). W czasie swojej długoletniej kariery grał także w dwóch hiszpańskich zespołach – CP Merida i CD Toledo oraz w amerykańskim Chicago Fire.
– Dlaczego zdecydowałem się wystartować? Chcę spróbować czegoś innego, na pewno dla mnie nowego. Pragnę iść śladem moich kolegów z boiska, by wspomnieć o Romanie Koseckim czy Cezarym Kucharskim. Najbliższe mojego serca są oczywiście sprawy związane ze sportem i tym przede wszystkim chciałbym się zajmować – zdradził nam J. Podbrożny.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    aapsik - niezalogowany 2015-09-07 08:18:56

    Chyba ktoś se jaja robi !!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama