Reklama

Hale sportowe mają nowego zarządcę. Co się zmieni?

26/09/2016 11:06

Z dniem 1 września br. decyzją burmistrza Lubaczowa hale sportowe należące do lubaczowskich gimnazjów zostały przekazane pod zarząd Miejskiego Ośrodka Sportu. Fakt ten zaskoczył dyrekcję i uczniów. O przyczyny tej decyzji zapytaliśmy zastępcę burmistrza Janusza Waldemara Zubrzyckiego.

Czy jest jakiś konkretny powód przekazania hal pod zarząd Miejskiego Ośrodka Sportu?

– Mamy nadzieję, że uda nam się w końcu wybudować basen i przekształcimy Miejski Ośrodek Sportu w Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji . To też narzuca na nas obowiązek[paywall] administrowania wszystkimi obiektami należącymi do miasta. Stąd decyzja, żeby przekazać na początek hale sportowe pod zarząd MOS-u. Po drugie, do tej pory, ze strony szkół ciągle wpływały do nas sygnały, że ktoś urwał na hali klamkę albo zbił szybę i że trzeba to naprawić. Ze strony dyrektora MOS-u nigdy takich rzeczy nie było. On wszystkie uszkodzenia usuwa sam, we własnym zakresie.

Reklama

Jak ta decyzja wpłynie na funkcjonowanie szkół?

– Miejski Ośrodek Sportu ma zapisane w statucie, że pierwszeństwo mają szkoły i nic się w tym przypadku nie zmienia.

A co z uroczystościami szkolnymi? Dyrektorzy będą musieli pisać podania do dyrektora MOS-u o udostępnienie hali sportowej?

– Powiedzmy to tak. Szkoły mają pierwszeństwo we wszystkim, a ja nie wierzę, żeby dyrektorzy nie wiedzieli, kiedy jaką mają imprezę . Wystarczy zgłosić wcześniej ten fakt do MOS-u i termin na pewno się znajdzie.

Proszę mi powiedzieć, kto będzie odpowiadał za czystość w obiektach sportowych?

Reklama

– Ze szkół do MOS-u przechodzą jedna pani sprzątającą i jeden konserwator.

Czy ci ludzie będą w stanie zajmować się tak dużym obiektem? Poza tym kto będzie odpowiadał za zniszczenia? Nauczyciele zawsze dbali, żeby podeszwy butów były jasne i nie smarowały parkietu. A teraz? Hale sportowe są świeżo po remoncie.

– Do godziny 15 pilnowanie obiektu będzie należało do szkół, ponieważ w tym czasie one z tych powierzchni będą korzystać, a po 15 będzie za to odpowiadał Miejski Ośrodek Sportu.

Czy nie boi się pan, że rodzice zaczną protestować?

Reklama

–Dla dzieci nic się nie zmienia, bo zajęcia nadal będą się odbywać tak jak dotychczas, zmieni się tylko administrator.

(...)

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    lukasz15_108 2016-09-26 14:09:16

    Burmistrz tłumaczy decyzję trochę dziwnie. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    boorack - niezalogowany 2016-09-26 14:50:20

    A co ma oficjalnie powiedzieć? Że to koniec lewizny?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    szok - niezalogowany 2016-09-26 16:55:50

    a może początek???

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości