24 listopada, w samo południe, na skrzyżowaniu ulic Bema i Słowackiego w Jarosławiu odbył się happening obrońców życia. Zorganizowała go pruszkowska Fundacja Pro – Prawo do Życia. Odzew lokalnych środowisk był znikomy. W wydarzeniu wzięło udział w sumie 5 osób, w tym jedna tworząca kontrmanifestację.
Fundacja Pro – Prawo do Życia, słynąca z publikowania w przestrzeni publicznej drastycznych obrazów prezentujących ludzkie płody po zabiegu aborcji, w Jarosławiu zorganizowała różaniec w oczekiwaniu na opublikowanie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego ws. zakazu aborcji eugenicznej.
Główną siłę pikiety stanowili przyjezdni wolontariusze fundacji. Jarosławian, którzy w akcję się włączyli, było zaledwie dwoje. – Gromadzimy się tutaj, aby[paywall] pokazywać prawdę na temat tego, czym jest aborcja – mówiła przewodnicząca manifestacji, wolontariuszka.
– Używa się wielu słów, aby nie nazwać aborcji morderstwem, mówi się, że to jest jakiś zabieg, terminacja ciąży, a dziecko nienarodzone określa się mianem płodu, zlepka komórek, produktu poczęcia, a nawet pasożytem. Aborcja to jest morderstwo nienarodzonego dziecka i jako taka musi być jednoznacznie potępiona – tłumaczyła stanowisko swojego ruchu.
Zebrani w okolicach pomnika Walk i Męczeństwa rozwinęli banner ze zdjęciami martwych płodów. Drugi wobec skromnych sił manifestacji został ułożony na schodach monumentu. Tłem dla pikiety były nagrania opisujące przebieg zabiegu aborcji i jego prawnych konsekwencji. Głównym punktem spotkania była jednak modlitwa.
– Modlimy się o całkowite powstrzymanie aborcji w Polsce, o nawrócenie tych, którzy aborcję popierają, za wszystkich lekarzy, pielęgniarki i położne, za wszystkich rodziców, aby przyjęli swoje dzieci – padło tuż przed modlitwą.
Happening odbył się bez zakłóceń. Tuż obok pikiety stanął przedstawiciel ruchu Strajk Kobiet, wyrażając niemy sprzeciw. Głośną dezaprobatę wobec prezentowanych treści wyraziła kobieta przejeżdżająca pobliżu, kilka osób przelotem dołączało do modlitwy. Pikieta zakończyła się po mniej więcej półtorej godziny.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.ale dobrze że są nawet i we dwie... za to Skrobanek walą tysiące na te swoje marsze... niech się skrobią w rynkach miast swoich... tak najlepiej będzie... na fotelach ginekologicznych czekając w kolejce uśmiechnięte:) rozwarte i gotowe... jeżeli tak lubią... i mają chęć... na oczach miejscowej gawiedzi i okolicznych sympatyków przyjezdnych
Frekwencja niską bo nikt nie zapłaci za udział. Gdyby jakiś Soros sypną kasą, to nawet Lempart by przyszła XD
ale dobrze że są nawet i we dwie... za to Skrobanek walą tysiące na te swoje marsze... niech się skrobią w rynkach miast swoich... tak najlepiej będzie... na fotelach ginekologicznych czekając w kolejce uśmiechnięte:) rozwarte i gotowe... jeżeli tak lubią... i mają chęć... na oczach miejscowej gawiedzi i okolicznych sympatyków przyjezdnych
Frekwencja niską bo nikt nie zapłaci za udział. Gdyby jakiś Soros sypną kasą, to nawet Lempart by przyszła XD