W przeddzień Święta Niepodległości pod pomnikiem Orląt Przemyskich odbył się uroczysty apel przemyskich harcerzy.
10 listopada 1997 roku Hufiec Ziemi Przemyskiej Związku Harcerstwa Polskiego otrzymał imię Orląt Przemyskich oraz sztandar. W każdą rocznicę[paywall] na pamiątkę tego wydarzenia harcerze spotykają się pod pomnikiem swoich patronów, żeby wziąć udział w uroczystym apelu. W tym roku oprócz tradycyjnego złożenia wiązanek kwiatów, zapalenia zniczy i odśpiewania hymnu harcerskiego miłym akcentem było przyznanie Honorowej Odznaki Harcerstwa Przemyskiego, którą otrzymały: Anna Nowak, dyrektor Archiwum Państwowego w Przemyślu, Bogusława Pieczyńska prezes Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu oraz Maria Szczerba, przemyski Rzecznik Praw Dziecka.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze