Reklama

Harcerska rocznica

14/11/2015 18:15

W przeddzień Święta Niepodległości pod pomnikiem Orląt Przemyskich odbył się uroczysty apel przemyskich harcerzy.

10 listopada 1997 roku Hufiec Ziemi Przemyskiej Związku Harcerstwa Polskiego otrzymał imię Orląt Przemyskich oraz sztandar. W każdą rocznicę[paywall] na pamiątkę tego wydarzenia harcerze spotykają się pod pomnikiem swoich patronów, żeby wziąć udział w uroczystym apelu. W tym roku oprócz tradycyjnego złożenia wiązanek kwiatów, zapalenia zniczy i odśpiewania hymnu harcerskiego miłym akcentem było przyznanie Honorowej Odznaki Harcerstwa Przemyskiego, którą otrzymały: Anna Nowak, dyrektor Archiwum Państwowego w Przemyślu, Bogusława Pieczyńska prezes Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu oraz Maria Szczerba, przemyski Rzecznik Praw Dziecka.


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama