Reklama

Henryk Łaskarzewski – As Roku 2025 na Podkarpaciu


Na PGE Narodowym w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca ogólnopolski program „Aktywna Szkoła 2025”. Tytuł Asa 2025 roku – najlepszego animatora, trenera i organizatora na Podkarpaciu zdobył Henryk Łaskarzewski. Gratulujemy!


Organizatorem akcji jest Fundacja „Orły Sportu”. Nagradzane są jednostki samorządu terytorialnego, szkoły, placówki oświatowe i trenerzy za promowanie sportu i zdrowego stylu życia. Program „Aktywna Szkoła” wspiera inicjatywy mające na celu propagowanie szkolnych obiektów sportowych dla lokalnych społeczności i prowadzenie zajęć sportowych, co ma znaczący wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. 

H. Łaskarzewski, którego dokonania, promujące sport na orliku przy ul. Dworskiego 98 w Przemyślu odrosły już legendą, jak najbardziej zasłużenie zgarnął wszystko, co było dla Podkarpacia do zdobycia. A „rywali” miał wielu, sporo zacnych i pracujących w znacznie lepszych warunkach. Na PGE Narodowym odebrał tytuły: Asa – animatora roku 2025 w województwie podkarpackim, trenera roku 2025 i organizatora roku 2025. Jego wizja realizacji Lokalnej Akademii Sportu Powszechnego w Polsce – stworzona wspólnie z Radosławem Ziarno, Marią Zakościelną oraz Anną Habaj – zajęła 3. miejsce.

Reklama

– Duma, wdzięczność i satysfakcja – to trzy słowa, jakie cisnął mi się na usta. Radość z docenienia naszej pracy w największym projekcie w historii polskiego sportu powszechnego realizowanego przez Ministerstwo Sportu, skierowanego do setek tysięcy dzieci i młodzieży oraz dziesiątków tysięcy nauczycieli, trenerów, opiekunów i animatorów jest nie do opisania. Jestem niezmiernie wdzięczny i zobowiązany współtworzącym razem ze mną projekt Aktywna Szkoła na terenie całej Polski, województwa podkarpackiego oraz na orliku w Przemyślu przy ulicy Dworskiego 98. Tytuły i wyróżnienia, które otrzymałem, byłyby niemożliwe bez wsparcia i pomocy wielu ludzi. Dziękuję koleżankom i kolegom, z którymi wspólnie tworzymy zespół animatorów. Dziękuję dyrekcji Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego numer 1 w Przemyślu, zarządowi UKS Orlik Przemyśl, zarządowi Klubu Sportowego Mamuśki z orlika. Dziękuję dzieciom, z którymi na co dzień bawimy się w sport na orliku przy Dworskiego

– powiedział H. Łaskarzewski.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 02/01/2026 16:22
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości