Na PGE Narodowym w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca ogólnopolski program „Aktywna Szkoła 2025”. Tytuł Asa 2025 roku – najlepszego animatora, trenera i organizatora na Podkarpaciu zdobył Henryk Łaskarzewski. Gratulujemy!
Organizatorem akcji jest Fundacja „Orły Sportu”. Nagradzane są jednostki samorządu terytorialnego, szkoły, placówki oświatowe i trenerzy za promowanie sportu i zdrowego stylu życia. Program „Aktywna Szkoła” wspiera inicjatywy mające na celu propagowanie szkolnych obiektów sportowych dla lokalnych społeczności i prowadzenie zajęć sportowych, co ma znaczący wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.
H. Łaskarzewski, którego dokonania, promujące sport na orliku przy ul. Dworskiego 98 w Przemyślu odrosły już legendą, jak najbardziej zasłużenie zgarnął wszystko, co było dla Podkarpacia do zdobycia. A „rywali” miał wielu, sporo zacnych i pracujących w znacznie lepszych warunkach. Na PGE Narodowym odebrał tytuły: Asa – animatora roku 2025 w województwie podkarpackim, trenera roku 2025 i organizatora roku 2025. Jego wizja realizacji Lokalnej Akademii Sportu Powszechnego w Polsce – stworzona wspólnie z Radosławem Ziarno, Marią Zakościelną oraz Anną Habaj – zajęła 3. miejsce.
– Duma, wdzięczność i satysfakcja – to trzy słowa, jakie cisnął mi się na usta. Radość z docenienia naszej pracy w największym projekcie w historii polskiego sportu powszechnego realizowanego przez Ministerstwo Sportu, skierowanego do setek tysięcy dzieci i młodzieży oraz dziesiątków tysięcy nauczycieli, trenerów, opiekunów i animatorów jest nie do opisania. Jestem niezmiernie wdzięczny i zobowiązany współtworzącym razem ze mną projekt Aktywna Szkoła na terenie całej Polski, województwa podkarpackiego oraz na orliku w Przemyślu przy ulicy Dworskiego 98. Tytuły i wyróżnienia, które otrzymałem, byłyby niemożliwe bez wsparcia i pomocy wielu ludzi. Dziękuję koleżankom i kolegom, z którymi wspólnie tworzymy zespół animatorów. Dziękuję dyrekcji Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego numer 1 w Przemyślu, zarządowi UKS Orlik Przemyśl, zarządowi Klubu Sportowego Mamuśki z orlika. Dziękuję dzieciom, z którymi na co dzień bawimy się w sport na orliku przy Dworskiego
– powiedział H. Łaskarzewski.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze