Reklama

Hindusi musieli wrócić na Ukrainę

08/06/2018 12:00

Dwóch obywateli Indii nielegalnie przekroczyło granicę z Ukrainy do Polski. Ich celem były Niemcy, gdzie chcieli podjąć pracę.

Cudzoziemcy zostali zatrzymani 7 bm. w okolicach Kalwarii Pacławskiej. Ujęli ich funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, którym w zlokalizowaniu cudzoziemców pomogła informacja przekazana przez jednego z mieszkańców tamtej okolicy. Dokładne miejsca nielegalnego przekroczenia granicy potwierdził pies służbowy. W trakcie czynności, mężczyźni w wieku 22 oraz 23 lat dokładnie opisali funkcjonariuszom trasę swojej podróży, której celem były Niemcy, gdzie chcieli podjąć pracę.

W związku z nielegalnym przekroczeniem granicy zostali ukarani mandatem karnym i w ramach readmisji przekazani służbom granicznym Ukrainy. Dodatkowo wpisano ich do rejestru osób niepożądanych na terytorium państw Schengen na okres 3 lat.

Od początku 2018 roku, strażnicy graniczni zatrzymali na podkarpackim odcinku tzw. granicy zielonej z Ukrainą 60 cudzoziemców, którzy próbowali przedostać się do Unii Europejskiej w celach migracyjnych.
red.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama