Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Krościenku otrzymali informację od mieszkańców przygranicznej miejscowości, iż w rejonie Góra Bandrowska przebywa kilku podejrzanie wyglądających mężczyzn.
Natychmiast został tam skierowany patrol i okazało się, że podejrzani to obywatele Indii, którzy pod osłoną nocy pieszo przekroczyli granicę państwa. W wyniku nadal trwających działań granicznych, następnego dnia, zatrzymano 42-letniego Polaka, kierowcę samochodu osobowego i jego pasażera ob. Indii, którzy jak się okazało, byli organizatorami przerzutu i przyjechali po odbiór grupy.
Zatrzymani Hindusi to mężczyźni w wieku od 24 do 57 lat. Przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy z Ukrainy do Polski. Wyjaśnili, iż celem ich podróży miała być Polska albo kraje Europy Zachodniej gdzie zamierzali podjąć pracę zarobkową. Zgodnie z umową o readmisji zostali z powrotem przekazani służbom granicznym Ukrainy, natomiast w stosunku do kierowcy samochodu oraz jego pasażera, obywatela Indii z ważną kartą pobytu w Polsce, zostało wszczęte postępowanie karne o zorganizowanie przerzutu imigrantów. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lesku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
GAGA - JESTEŚ DUSZĄ - TEKSTOWO.PL