Krwiodawcy z klubów honorowych dawców krwi, szkolnych kół PCK oraz osoby działające na rzecz krwiodawstwa spotkali się z okazji Dni Honorowego Dawstwa Krwi. W powiecie jarosławskim jest około tysiąc krwiodawców zrzeszonych w 44 klubach HDK. Każdego roku tylko w samym Jarosławiu oddają oni ponad 500 litrów cennego leku.
Spotkanie było okazją do uhonorowania osób szczególnie wyróżniających się i podziękowania im za wkład w ratowanie życia. 41 odebrało odznaki Zasłużony Honorowy Dawca Krwi, wyróżnienia za oddanie 25 litrów krwi, odznaki honorowe[paywall] PCK oraz statuetki „Serducho”.
Wśród nich znalazł się Franciszek Drozd uhonorowany za oddanie 50 litrów krwi oraz Julia Żarow, lekarz od wielu lat współpracujący z jarosławskim oddziałem PCK. Jan Potoniec, prezes zarządu rejonowego PCK w Jarosławiu, dziękując wszystkim za poświęcenie nie tylko w zakresie honorowego krwiodawstwa, ale też promocji zdrowia, zauważył, że jarosławski oddział jest szczególnie skuteczny w pracy z młodzieżą.
Zajmuje się opieką społeczną, pomocą charytatywną, działa w zakresie ratownictwa i promowania idei krwiodawstwa. Jego działalność została doceniona przyznaniem w 2008 r. „Jarosława” – Honorowej Nagrody Burmistrza Miasta Jarosławia. Podziękowania trafiły również do uczniów Szkoły Podstawowej w Manasterzu, Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych i Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu. Gratulacje i podziękowania wszystkim zaangażowanym w działania skierowane na ratowanie zdrowia złożył też burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze