Psie piękności z rodowodem mogliśmy obejrzeć 4 września br. na wystawie zorganizowanej przez Przemyski Oddział Związku Kynologicznego w Polsce. Ponad 300 czworonogów walczyło o miejsca na podium. Wybrano m.in. Najpiękniejszego Psa Ras Polskich, wyłoniono zwycięzców w poszczególnych grupach.
Z 302 reprezentantów 104 ras wytypowano psiaki do konkurencji finałowych: Bis Młodszych Szczeniąt, Bis Szczeniak, Bis Młodzieży, Bis Weteran, Najpiękniejszy Pies Ras Polskich. Psy zgłoszone na wystawę ubiegały się równolegle o tytuł najpiękniejszego przedstawiciela danej rasy. Wystawcy zaprezentowali owczarki i psy pasterskie, pinczery, sznaucery, molosy, psy górskie, szwajcarskie psy do bydła; teriery; jamniki; szpice, psy gończe, wyżły, aportery, płochacze, psy dowodne, ozdobne, do towarzystwa; charty. Spośród najlepszych wyłoniono najpiękniejszego psa wystawy. Decyzją sędziego Piotra Króla kategorię Best in Show wygrała 4 letnia suka rasy Siberian Husky o umaszczeniu srebrno-białym. Psiak[paywall] z poznańskiej hodowli Winter Melody liczne wyróżnienia na wystawach i konkursach zawdzięcza rodowodowi (jego rodzice i dziadek również byli utytułowani) oraz troskliwej opiece właściciela – Bartosza Staszka z Lublina. Zwierzę jest regularnie kąpane, dobrze odżywiane, suplementowane – to podstawa sukcesu. – Uwielbia wariacje jak każdy psiak – podkreśla właściciel.
W kategorii Bis Weteran zwyciężyła suczka springer spaniel angielski. – Wala ma dziewięć i pól roku. Wozimy ja na wystawy, bo to kocha. Chętnie się pokazuje, jest w dobrej kondycji. Zdobyła sporo tytułów. To jej druga wystawa w weteranach po pięcioletniej przerwie. Jesteśmy małą domową hodowlą ze Świlczy pod Rzeszowem, z tym że Wala nie jest akurat przez nas wyhodowana. Nasze psy, z wyjątkiem weteranki, pracują w łowiectwie. Są dobrze żywione, w miarę naturalnie. Jedzą gotowane albo surowe mięso, suchą karmę, podajemy im witaminy. Mieszkają w domu, na co dzień śpią w łóżku – zdradza właścicielka hodowli Monika Węgrocka.
XVLIII Wystawa Psów Rasowych, jak co roku dostarczyła mnóstwa wrażeń zarówno właścicielom psów jak i publiczności. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma, reprezentowany w dniu wystawy przez wiceprezydenta Grzegorza Haydera. Opiekę weterynaryjną nad psiakami sprawowała Lecznica „Ada”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze