Kiedyś noszenie okularów korekcyjnych było przykrą koniecznością. Dziś jest inaczej. Dobrze dobrane okulary to nie tylko modny dodatek do ubioru – to przysłowiowa „kropka nad i” twojego stylu.
Okrągłe, owalne, kwadratowe, prostokątne. Tajemnicze kocie oko, klasyczne aviatory (pilotki), hipsterskie wayfarery. Opraw okularowych jest tyle, ile gustów ich użytkowników. Różne są ich kształty, rozmiary, kolory. Jednak nie wszystkie pasują każdemu. Jeśli dokonamy złego wyboru, okulary przygaszą urodę, podkreślą jej niedostatki i dodadzą lat – sprawią, że twarz będzie wyglądać po prostu nieatrakcyjnie. Z drugiej strony, te właściwie dobrane potrafią zdziałać cuda.
Kluczowym kryterium doboru opraw okularowych jest kształt naszej twarzy wespół z rozmiarem okularów – istnieje kilka zasad, którymi dobrze jest się kierować. Pamiętajmy jednak, że najważniejszy jest nasz gust, to czy czujemy się dobrze w wybranych oprawkach. Optyk, optometrysta, czy koleżanka mogą nam doradzać, ale ostateczna decyzja niech zawsze nalezy do nas.




Twarz trójkątna wyróżnia się wysokim i szerokim czołem oraz wąskim i spiczastym podbródkiem. Linia szczęki jest przy tym dosyć łagodna. Dobrze dobrane okulary wymagają starannosci: powinny harmonizować z liniami twarzy, łagodzić ostre kontury oraz dawać złudzenie zmniejszenia szerokości skroni. Najlepsze będą okulary zaokrąglone, z oprawą częściową (półpatentki) lub bez oprawki wokół szkieł (patentki), które skupią uwagę na oczach, a odwrócą ją od miejsc newralgicznych.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ja mam owalna i kupilam sobie okulary ray ban z galeriawidzenia com :P Super zadowolona jestem :D a
Dzięki eewelinna za namiary na galeriawidzenia;) Zamówiłam u nich zamówiłam okularki i są mega;)
Ja ostatnio udałam się z moją córką do salonu optycznego Rian Optyk https://www.rianoptyk.pl/optyk-dla-dzieci i bardzo miła obsługa pomogła dobrać odpowiednie oprawki dla mojej pociechy, aby czuła się w nich dobrze.
Sam ostatnio kupowałem okulary i najlepiej po prostu wybrać się do sklepu optycznego i pomierzyć poszczególne modele okularów. Nie kierujcie sie również tak do konca tym co Wam doradca osoba pracujaca w sklepie bo rzadko kiedy jest to optyk z wykształcenia ( a po prostu osoba zatrudniona do sprzedaży).To Wy będziecie nosili te okulary przez dłuzszy czas i to właśnie Wam muszą się one podobać.Jesli chcecie kupić sobie markowe oprawki, to najlepiej jest zerknać sobie do sklepow optycznych w siecihttps://aurum-optics.plCenowo jest o wiele bardziej opłacalnie.
Do każdej twarzy pasują inne okulary :) Czasami bywa to trudne ale powinniśmy po prostu wybrać takie oprawki, w jakich jest nam najwygodniej oraz w jakich czujemy się najlepiej.Sama myślałam, ze oprawki okrągłe nie są dla mnie i że nie będą mi pasowały jednak przymierzyłam za namową pani w sklepie optycznym i okazało sie, ze super do mnie pasują.Polecam wybrać sie po okulary do tej sieci https://trendyopticians.plMają dobre promocje, poza tym jest tam mozliwosć wykonania badania wzroku za kilka złotych przy kupnie oprawek. Na miejscu zostałam o wiele dokładniej przebadana niż w salonie okulistycznym.
Ja mam owalna i kupilam sobie okulary ray ban z galeriawidzenia com :P Super zadowolona jestem :D a
Dzięki eewelinna za namiary na galeriawidzenia;) Zamówiłam u nich zamówiłam okularki i są mega;)
Ja ostatnio udałam się z moją córką do salonu optycznego Rian Optyk https://www.rianoptyk.pl/optyk-dla-dzieci i bardzo miła obsługa pomogła dobrać odpowiednie oprawki dla mojej pociechy, aby czuła się w nich dobrze.