5 sierpnia odbędzie się sportowo-edukacyjny III Bieg Montera w 73. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. W tym roku mocny akcent postawiono nie tylko na rywalizację sportową, ale też edukację historyczną.
Każdy zawodnik otrzyma specjalne materiały przygotowane przez IPN.
Swą obecność ponownie potwierdziła Jadwiga Chruściel – córka generała, która była łączniczką podczas powstania warszawskiego.
Na mecie w Przeworsku Grupa Rekonstrukcji Historycznych Othala i harcerze ZHR ustawią specjalną barykadę powstańczą. Dla dzieci i młodzieży – II Bieg Małego Powstańca na dystansie 500 m, a dla przedszkolaków na 50 m. Dla uczestników przewidziano nagrody finansowe, statuetki, będzie też loteriada.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Bieg ku czci Powstańców.Rozumiem.Mam wielki szacunek dla nich.I nie tylko ja.Ale ku czci'montera' to jakieś nieporozumienie.To jedn z tych co przyczynił sie do tragicznej śmierci 160 tysięcy Warszawiaków.I za to mamy go czcić.Za przelanie tysięcy litrów krwi Rodaków.Powinien być skazany na wieczne potępienie i zapomienie.Ilu mamy jeszcze takich"bohaterów"
Popieram. Monter wysylal ludzi na gotowa smierc bez uzbrojenia. Mieso armatnie.
no bo przecież ty Tadziu i ty Historyk wolelibyście żyć w ciągłym strachu , uciec z Polski albo co najgorsze przejść na stronę wroga ?
Bieg ku czci Powstańców.Rozumiem.Mam wielki szacunek dla nich.I nie tylko ja.Ale ku czci'montera' to jakieś nieporozumienie.To jedn z tych co przyczynił sie do tragicznej śmierci 160 tysięcy Warszawiaków.I za to mamy go czcić.Za przelanie tysięcy litrów krwi Rodaków.Powinien być skazany na wieczne potępienie i zapomienie.Ilu mamy jeszcze takich"bohaterów"
Popieram. Monter wysylal ludzi na gotowa smierc bez uzbrojenia. Mieso armatnie.
no bo przecież ty Tadziu i ty Historyk wolelibyście żyć w ciągłym strachu , uciec z Polski albo co najgorsze przejść na stronę wroga ?