Reklama

II Bieg Montera w rocznicę wybuchu powstania [PROGRAM]

5 sierpnia odbędzie się sportowo-edukacyjny III Bieg Montera w 73. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. W tym roku mocny akcent postawiono nie tylko na rywalizację sportową, ale też edukację historyczną.

Każdy zawodnik otrzyma specjalne materiały przygotowane przez IPN.

Swą obecność ponownie potwierdziła Jadwiga Chruściel – córka generała, która była łączniczką podczas powstania warszawskiego.

Na mecie w Przeworsku Grupa Rekonstrukcji Historycznych Othala i harcerze ZHR ustawią specjalną barykadę powstańczą. Dla dzieci i młodzieży – II Bieg Małego Powstańca na dystansie 500 m, a dla przedszkolaków na 50 m. Dla uczestników przewidziano nagrody finansowe, statuetki, będzie też loteriada.


AN
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz. - niezalogowany 2017-08-03 15:32:10

    Bieg ku czci Powstańców.Rozumiem.Mam wielki szacunek dla nich.I nie tylko ja.Ale ku czci'montera' to jakieś nieporozumienie.To jedn z tych co przyczynił sie do tragicznej śmierci 160 tysięcy Warszawiaków.I za to mamy go czcić.Za przelanie tysięcy litrów krwi Rodaków.Powinien być skazany na wieczne potępienie i zapomienie.Ilu mamy jeszcze takich"bohaterów"

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Historyk - niezalogowany 2017-08-03 17:01:38

    Popieram. Monter wysylal ludzi na gotowa smierc bez uzbrojenia. Mieso armatnie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    chorąży - niezalogowany 2017-08-05 10:44:29

    no bo przecież ty Tadziu i ty Historyk wolelibyście żyć w ciągłym strachu , uciec z Polski albo co najgorsze przejść na stronę wroga ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama