Co prawda imprez w amfiteatrze na Zniesieniu jest jak na lekarstwo, ale wiele osób od dawna pyta, czy miasta nie stać na zbudowanie normalnej drogi dojazdowej do tego miejsca?
Amfiteatr powstał przed kilku laty jako istotny element rewaloryzacji wzgórza Zniesienie. Jego nazwa wywodzi się – według starych przekazów – od pokonania, czyli „zniesienia” w tym miejscu atakujących Przemyśl Tatarów. Zniesienie jest najdalej wysuniętą na wschód częścią Pogórza Przemyskiego i całych Karpat Zachodnich[paywall]. Amfiteatr znajduje się na terenie dominującego nad miastem fortu XVI „Zniesienie” pierścienia wewnętrznego Twierdzy Przemyśl, którego wały usypano w obecnym kształcie po 1878 r.
Usytuowany pięknie, od wielu miesięcy jest praktycznie niewykorzystywany. Imprezy, które zostały tam zorganizowane, można policzyć na palcach jednej ręki. Ożywał podczas organizowanego tam kilkakrotnie Podkarpackiego Jarmarku Turystycznego, inscenizacji z okazji 100-lecia I wojny światowej czy kina letniego na Zniesieniu, choć ta ostatnia impreza odbywała się w tej lokalizacji niesystematycznie. Czy w związku z tym potrzebna jest droga dojazdowa do tego miejsca?
Przemyski radny Marcin Kowalski (Kukiz’15) nie ma wątpliwości. Bo gdyby je miał, nie występowałby z inicjatywą wykonania drogi. – Zgłosił się do mnie jeden z mieszkańców z prośbą o zainteresowanie się tym tematem. Amfiteatr jest znakomitym miejscem do organizacji różnego rodzaju imprez, niestety, brak dojazdu z prawdziwego zdarzenia sprawia, że są ogromne trudności w dowiezieniu sceny czy potrzebnego sprzętu. Wspomniany mieszkaniec nawet zadeklarował się, że dostarczy bezpłatnie tłuczeń potrzebny do utwardzenia drogi z PKP Medyka – powiedział.
Pod koniec stycznia br. władze miasta wystąpiły o opinię na ten temat do Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Przemyślu. Od jej decyzji zależy, czy sprawa nabierze rozmachu czy stanie w miejscu...
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Taki sam wynalazek Chomy jak stodoła obok.
https://forumemjot.wordpress.com/2015/02/11/9-lutego-72-rocznica-poczatku-rzezi-wolynskiej/
Gdzie sie nie popatrzy to "choma wiecznie żywy"
Zamiast dokończyć inwestycje przy stoku która wygląda faktycznie teraz jak stodoła. To będą tracić energię, czas i środki na kawalek dojazdu do amfiteatru. De facto nie potrzebnego. Byly tam różne imprezy i jakoś zawsze dalo radę.Panie Bakun, zróbcie coś przy stoku. Restauracja, dyskoteka, cos co będzie wow dla mieszkańców i przyjezdnych. Inaczej Przemyśl będzie zawsze malizną pachnieć i nie przyciągnie Pan tutaj bogatych turystów a jedynie autokary z emerytami.
Z tą buda jednak trzeba coś zrobić.Jeżeli nie ma pomysłu to zwyczajnie rozebrać by nie straszył jak wiele lat "szkieletor" w Krakowie.
Taki sam wynalazek Chomy jak stodoła obok.
https://forumemjot.wordpress.com/2015/02/11/9-lutego-72-rocznica-poczatku-rzezi-wolynskiej/
No i po co to było betonować ?!?