Reklama

Imprez jak na lekarstwo, ale dojazd by się przydał

Co prawda imprez w amfiteatrze na Zniesieniu jest jak na lekarstwo, ale wiele osób od dawna pyta, czy miasta nie stać na zbudowanie normalnej drogi dojazdowej do tego miejsca?

Amfiteatr powstał przed kilku laty jako istotny element rewaloryzacji wzgórza Zniesienie. Jego nazwa wywodzi się – według starych przekazów – od pokonania, czyli „zniesienia” w tym miejscu atakujących Przemyśl Tatarów. Zniesienie jest najdalej wysuniętą na wschód częścią Pogórza Przemyskiego i całych Karpat Zachodnich[paywall]. Amfiteatr znajduje się na terenie dominującego nad miastem fortu XVI „Zniesienie” pierścienia wewnętrznego Twierdzy Przemyśl, którego wały usypano w obecnym kształcie po 1878 r.

Usytuowany pięknie, od wielu miesięcy jest praktycznie niewykorzystywany. Imprezy, które zostały tam zorganizowane, można policzyć na palcach jednej ręki. Ożywał podczas organizowanego tam kilkakrotnie Podkarpackiego Jarmarku Turystycznego,  inscenizacji z okazji 100-lecia I wojny światowej czy kina letniego na Zniesieniu, choć ta ostatnia impreza odbywała się w tej lokalizacji niesystematycznie. Czy w związku z tym potrzebna jest droga dojazdowa do tego miejsca?

Reklama

Przemyski radny Marcin Kowalski (Kukiz’15) nie ma wątpliwości. Bo gdyby je miał, nie występowałby z inicjatywą wykonania drogi. – Zgłosił się do mnie jeden z mieszkańców z prośbą o zainteresowanie się tym tematem. Amfiteatr jest znakomitym miejscem do organizacji różnego rodzaju imprez, niestety, brak dojazdu z prawdziwego zdarzenia sprawia, że są ogromne trudności w dowiezieniu sceny czy potrzebnego sprzętu. Wspomniany mieszkaniec nawet zadeklarował się, że dostarczy bezpłatnie tłuczeń potrzebny do utwardzenia drogi z PKP Medyka – powiedział.

Pod koniec stycznia br. władze miasta wystąpiły o opinię na ten temat do Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Przemyślu. Od jej decyzji zależy, czy sprawa nabierze rozmachu czy stanie w miejscu...


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Obywatel - niezalogowany 2019-02-09 18:05:42

    Taki sam wynalazek Chomy jak stodoła obok.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    hgfds - niezalogowany 2019-02-09 18:07:49

    https://forumemjot.wordpress.com/2015/02/11/9-lutego-72-rocznica-poczatku-rzezi-wolynskiej/

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    su-metal - niezalogowany 2019-02-09 19:28:19

    No i po co to było betonować ?!?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama