Reklama

IX Dominiak: Turniej Krzyśka trwa

02/08/2025 18:39

Idea zorganizowania piłkarskiego turnieju pamięci Krzysztofa Dominiaka zrodziła się w 2017 roku, zaraz po Jego śmierci. Człowieka zakochanego w sporcie, który swoje zamiłowanie przekładał nie tylko na swoją aktywność ruchową, ale przede wszystkim na organizację czynnego wypoczynku i dostarczenie sportowych emocji innym. Szczególnie tym, którzy z różnych względów przerwali lub zakończyli rywalizację sportową. Stąd Jego aktywność w organizacji imprez masowych, gdzie dominowały sport i rekreacja, Jego aktywność w zawodach dla oldbojów.

Razem z kolegami wynajął boisko po byłej jednostce wojskowej w Krównikach, by tam toczyć piłkarskie boje i przygotowywać się do udziału w meczach o wyższe stawki w turniejach oficjalnych. Tam też, zaraz po Jego śmierci, zorganizowano pierwszy turniej, niestety już Jego imienia.                                                                                                  

Dziewiąty turniej

Sześć razy Krówniki były docelowym miejscem, gdzie bawiono się piłką nożną w wersji oldbojów, a od 2023 roku swój obiekt dla potrzeb przeprowadzenia turnieju oddała przemyska Polonia. Zarówno w Krównikach, jak i na Polonii turniejowe zmagania obserwowali liczni przyjaciele Krzysztofa z dziedziny sportu i kultury, by wspomnieć tu choćby ekipę Pectusa, która w wyrazie sympatii do Krzysztofa zostawiła instrumenty muzyczne w szatni i przystąpiła do rywalizacji na boisku. Stałymi uczestnikami turniejów byli najbardziej znani polscy piłkarze – Grzegorz Lato i[paywall] Jan Domarski, czynni na boisku, ale także jako sędziowie, recenzenci i komentatorzy boiskowych wydarzeń. Tym trzecim, i to w wydaniu międzynarodowym, był sędzia Zygmunt Ziober. W tych ośmiu rozegranych dotąd turniejach nie zabrakło Go ani razu. Niestety okrutna choroba zabrała Zygmunta z tego świata tuż przed tym dziewiątym, gdzie znów z nieustającym uśmiechem miał upominać kolegów i namawiać do gry fair play. Uczestnicy turnieju tuż przed jego rozpoczęciem uczcili Jego pamięć minutą ciszy.

Reklama

Sportowe zmagania

Stałymi uczestnikami dotąd rozegranych turniejów były i są: Witowianka z Witonia – miejsca urodzenia Krzysztofa, Partyzant z Wieliczki – drużyny zaprzyjaźnionej z oldbojami z Przemyśla oraz drużyny nazwanej prześmiewczo przez Dominiaka mianem Drink Oldbojs. Przed pandemią i wojną w Ukrainie w turnieju uczestniczyła drużyna oldbojów Karpaty Lwów.                                                                                                                                                                   

Reklama

Składy drużyn uczestniczących w IX turnieju:

Leśny Partyzant Wieliczka: Mariusz Tyrański, Jerzy Grabka, Radosław Sikora, Paweł Mika, Krzysztof Radwański, Paweł Tomaka, Tomasz Wolaak, Ireneusz Radwański.                                                                                                                                      

Witonianka Witonia: Krzysztof Pawlak, Franciszek Pawlak, Ryszard Strzałkowski, Rafał Sekuciński, Radosław Matusiak, Paweł Mordzak, Ireneusz Wrzesińki, Jan Pawlak, Władysław Bagrowski, Andrzej Wojciechowski, Wojciech  Serwaciński, Damian Borowiec.                                                                                                                                                                          

Reklama

Biały Drink Oldbojs: Andrzej Kornecki, Henryk Komarnicki, Marek Kloc, Radosław Matusiak, Damian Poszpur, Zdzisław Partyka, Jacek Wywrot, Jan Kornecki, Rafał Ciciński, Adam Lisowiec, Andrzej Wojtas.                          

Niebieski Drink Oldbojs: Maciej Banicki, Zenon Wojtowicz, Zbigniew Piechota, Paweł Lonc, Władysław Andruszewski, Tomasz Jaroch, Piotr Kościelny, Witold Sznajder, Włodzimierz Bodnar, Mariusz Sawa.

Przebieg turnieju                                                                                                                                                                

Turniej rozegrano systemem pucharowym na zmniejszonych boiskach wyznaczonych w poprzek boiska głównego. W eliminacjach Niebiescy pokonali Białych 3:2, a w drugim meczu pomiędzy Partyzantem a Witowianką w regulaminowym czasie był remis 2:2, zaś zwycięzcę wyłoniły rzuty karne, które wygrała Witowianka. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Wieliczki, pokonując Białych 4:2. Turniej wygrała drużyna Niebieski Drink Oldbojs, okazała się bezlitosna wobec przyjezdnych z Witonia, wygrywając 8:1. Mecze sędziowali: Wiesław Rowiński i Tomasz Gudzelak.

Reklama

Zakończenie                                                                                                                                                                              

Dziewiąty turniej przebiegł bardzo sprawnie. Najważniejsze, że jego uczestnicy zakończyli go w pełnym zdrowiu, zadowoleni ze sprawdzenia swoich piłkarskich umiejętności. Turniej podsumował „dowódca” zawodów Adam Lisowiec w towarzystwie córek Dominiaka – Ani oraz Agnieszki – głównej dokumentalistki dotąd rozegranych zawodów oraz Jana Domarskiego, który tym razem wystąpił w roli vipa, reprezentując rzeszowski związek piłkarski. Adam Lisowiec podziękował uczestnikom turnieju i pomagającym mu w zorganizowaniu zawodów Andrzejowi Wojasowi, Michałowi Boguckiemu, Edmundowi Matrejkowi i razem z Agnieszką zaprosili do udziału w turnieju planowanym na następny rok, może o memoriał Krzysztofa i Jego serdecznego Przyjaciela Zygmunta. Bowiem Obaj byli wierni zasadzie, że „turniej trwa i trwać ma(ć). 

Józef Zagulak

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 02/08/2025 18:39
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama