Reklama

J. Stecki: Enoturystyka to nie wyjazd po to, by napić się wina

29/11/2017 17:00

– Enoturystyka sprawdza się w krajach o bogatych tradycjach winiarskich. U nas też budzi coraz większe zainteresowanie – uważa Jerzy Stecki.

Powiat jarosławski złożył wniosek do Euroregionu Karpackiego na dofinansowanie m.in. strony internetowej, przewodnika turystycznego oraz tabliczek informacyjnych promujących enoturystykę, czyli turystykę związaną z winiarstwem. Inicjatorem takiego spędzania czasu jest Jerzy Stecki, który stara się tę dziedzinę rozwijać. Jego winnica znajduje się w Węgierce, w gminie Roźwienica.

O winie, a raczej o tym, co mniej lub bardziej z winoroślą się wiąże, może opowiadać godzinami.

– W pewnym sensie jestem wariatem, ale robię to, bo lubię – mówi.  Jego winnica zajmuję niewiele ponad pół hektara. Jest zlokalizowana na stoku wzgórza w Węgierce. Uprawia na niej kilkanaście gatunków winorośli, otrzymując z każdego raczej symboliczne ilości wina, które jest doceniane nie tylko w Polsce. Świadczą o tym zdobyte medale. W Węgierce jest jeszcze inna, położona niedaleko od tej należącej do Steckich, winnica. Nią także zajmuje się jarosławianin. Kolejna powstaje w pobliżu. Na Podkarpaciu mamy około 200 winnic. To daje naszemu regionowi czołowe miejsce w kraju.

Reklama

– Warto wiedzieć, że i takie rzeczy oferuje turystom i mieszkańcom powiat jarosławski. Warto je również promować. Dlatego enoturystyka została ujęta jako jeden w produktów zawartych w projekcie  „Twoje miejsca – Twoje dziedzictwo. Ziemia Jarosławska – Svidnik” – zauważa T. Chrzan.


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama