Aż 169 nowych żołnierzy z aż czterech jednostek wojskowych, ochotników dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, wypowiedziało słowa Roty podczas przysięgi wojskowej na placu apelowym 1. batalionu czołgów w Żurawicy.
Najpierw odbyło się bardzo intensywne i wymagające szkolenie podstawowe, potem uroczysta przysięga i wypowiedzenie fundamentalnych już słów Roty: „Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam…”. Na placu apelowym żurawickiego batalionu 5 lipca br. taką deklarację złożyło 169 osób.
Rekruci przysięgali służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, bronić sztandaru wojskowego. Za sprawę ojczyzny w potrzebie nie szczędzić własnej krwi ani życia...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 63% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze