Reklama

„Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam…” [ZDJĘCIA]


Aż 169 nowych żołnierzy z aż czterech jednostek wojskowych, ochotników dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, wypowiedziało słowa Roty podczas przysięgi wojskowej na placu apelowym 1. batalionu czołgów w Żurawicy.


Najpierw odbyło się bardzo intensywne i wymagające szkolenie podstawowe, potem uroczysta przysięga i wypowiedzenie fundamentalnych już słów Roty: „Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam…”. Na placu apelowym żurawickiego batalionu 5 lipca br. taką deklarację złożyło 169 osób.

Rekruci przysięgali służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, bronić sztandaru wojskowego. Za sprawę ojczyzny w potrzebie nie szczędzić własnej krwi ani życia...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 63% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 29/07/2025 08:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama