Reklama

Jabłka i cukierki za śmieci

23/03/2017 13:30

W pierwszy dzień wiosny Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu oraz Przemyskie Centrum Wolontariatu tradycyjnie zorganizowały proekologiczną akcję „Zamieniamy makulaturę, szkło, plastiki, elektrośmieci na witaminy dla młodzieży i dzieci”.

Każdy, kto we wtorek, 21 marca, przyniósł na Rynek dwie duże lub cztery małe zużyte baterie, dostawał cukierka.

Za 20[paywall] szklanych butelek, 20 słoików, 50 puszek aluminiowych, 20 kg makulatury, 20 kg elektrośmieci albo 20 kg makulatury można było dostać kilogram jabłek. Najmłodsi uczyli się, jak zagospodarowywać odpady i śmieci, których produkujemy coraz więcej.

Dzięki tej pożytecznej akcji tony zużytych elektrosprzętów i narzędzi, setki kilogramów makulatury, tysiące zużytych baterii oraz plastikowych lub szklanych opakowań nie trafi na ogólne wysypisko, tylko zostanie poddanych recyklingowi. 


fot.Jacek Szwic
Uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych przywieźli całe auto ciężarowe elekrośmieci.


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama