Targi konne w Lutowiskach to impreza organizowana corocznie w pierwszy weekend lipca. Do tradycji już należy udział w nich przedstawicieli Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu. Nie inaczej było w tym roku.
Wydarzenie nawiązuje do czasów, gdy Lutowiska leżały na przecięciu szlaków handlowych, prawie w centrum ówczesnego państwa polskiego. Tegoroczne targi rozpoczęły się paradą koni główną ulicą Lutowisk. Uczestniczyli w nich przedstawiciele bieszczadzkich ośrodków jeździeckich oraz hodowlanych. Nie zabrakło delegacji z placówek BiOSG oraz czterech z ośmiu koni służących w straży. To: Falcon, Passat, Aramis i Korynt. W wydarzeniu uczestniczył także zastępca komendanta przemyskiego BiOSG płk SG Marek Soliszewski.
– Patrole konne w przypadku straży granicznej są tradycyjną formą służby uzupełniającą nowoczesne technologie wykorzystywane aktualnie w ochronie granicy państwowej
Reklama
– powiedział m.in....
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 51% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze