Reklama

Jak co roku w Lutowiskach... [ZDJĘCIA]


Targi konne w Lutowiskach to impreza organizowana corocznie w pierwszy weekend lipca. Do tradycji już należy udział w nich przedstawicieli Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu. Nie inaczej było w tym roku.


Wydarzenie nawiązuje do czasów, gdy Lutowiska leżały na przecięciu szlaków handlowych, prawie w centrum ówczesnego państwa polskiego. Tegoroczne targi rozpoczęły się paradą koni główną ulicą Lutowisk. Uczestniczyli w nich przedstawiciele bieszczadzkich ośrodków jeździeckich oraz hodowlanych. Nie zabrakło delegacji z placówek BiOSG oraz czterech z ośmiu koni służących w straży. To: Falcon, Passat, Aramis i Korynt. W wydarzeniu uczestniczył także zastępca komendanta przemyskiego BiOSG płk SG Marek Soliszewski.

– Patrole konne w przypadku straży granicznej są tradycyjną formą służby uzupełniającą nowoczesne technologie wykorzystywane aktualnie w ochronie granicy państwowej

Reklama

– powiedział m.in....

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 51% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 24/07/2025 13:27
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama