„Mam nadzieję, że radni wezmą się do pracy i przestaną się lansować na zbiórkach karmy dla zwierząt lub zniczy”, „Codziennie, coraz gorzej oceniam pierwszy rok prezydentury pana Wojciecha Bakuna”. „Nie kopie się leżącego” - to wypowiedzi niektórych radnych Przemyśla na temat prezydenta i innych radnych.
Przewodniczącym klubów w radzie miejskiej zadaliśmy dwa pytania:
1. Jak oceniają pierwszy rok prezydentury Wojciecha Bakuna?
2. Jak oceniają pracę innych radnych i współpracę z nimi?
Dodatkowo przewodniczącego klubu Wspólnie dla Przemyśla (wcześniej Kukiz 15, z którego – jako komitetu wyborczego – startował W. Bakun), poprosiliśmy o podsumowanie realizacji zapowiadanego programu.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Goście którzy przyczynili się do tego że miasto jest czarnej dupie biorą się za ocenianie, powinniście się ze wstydu pod ziemię zapaść. Kto to wybiera tych ludzi.
RADNY KRADNIE A CAŁE MIASTO NA DNIE !!!
Trzeba przyznać,ze nasi radni to prawdziwi harcownicy.Co prawda rady sobie nie daja z problemami miasta ale z powodzeniem sprawdzają się w pomnikach, pomniczkach, nagrobkach tych właściwych i niewłaściwych.Potrzebny jest ferment .A jak jest ferment to jest tez ukryty cel. Prawdopodobnie szykują nam całą lawine podwyżek i chcąc to przykryć zajęli się niewłaściwymi patronami naszych ulic.Ulice jak ulice jak sie nazywaja to tylko nieliczne grono "pasjonatów" tym sie interesuje.Mnie interesuje kiedy dobiorą sie radni do mojego portwela.Czy bedzie to w nadchodzącym tygodniu czy za 14 dni.Stawiam na pierwszy termin.Zaczynany .Czekam niecierpliwie.
''Demokracja to rządy większościA większość to idiociZróbmy mentalną rewolucjęAby dać szansę mniejszości''DEZERTER - WIĘKSZOŚĆ - TEKSTOWO.PL
Tu nie chodzi o Bakuna czy radnych , wszyscy nic nie wartują. Miały być ewolucyjne i rewolucyjne zmiany a co jest , obraz marazmu i nędzy nie tylko finansowej. Przecież działania Bakuna ograniczyły się do kosmetyki w samym urzędzie miasta, jakieś pozorowane i wymuszone zmiany w 2 czy 3 spółkach miejskich , przecież Bakun porwał się z motyką na Przemyśl sam nie mając kompetencji w zarządzaniu zespołami lidzkimi w tym na szczeblu samorządowym . Pomijam wykształcenie prezydenta , jego staż pracy, ale pytam tu jak wielu , gdzie ten audyt skoro przednik tak źle gospodarzył , wynika z tego że nie było źle skoro zaniechano przynajmniej finansowego bilansu poprzedników i poinformowania wyborców , suwerena. I apeluję rozliczać "wadzę" jak osobiście rządy Chomy jako "przem" oceniałem od początku , szczególnie od II kadencji bo wiedziałem że jest źle i tak było. Apelowałem zawsze i wszędzie do Chomy a teraz do Bakuna by wzorować się w działaniu na prezydencie Rzeszowa niemal 80 letniego obecnie T, Ferencu to apele suwerena miał daleko w tyle, poobnie Bakun. Oni władza wiedza wszystko najlepiej , zaś wyborcy , podobnie jak w w wyborach do Sejmu czy prezydenckich są im potrzebni miesiąc przed i miesiąc po wyborach , później przez całe lata do następnych wyborów są najczęściej zdziwieni co oni chcą ode mnie , przeważnie nie mają dla ludzi czasu , może kiedyś i zawsze jak Choma tak Bakun , na nic nie ma pieniędzy. To stała przemyska śpiewka odkąd pamiętam a pamiętam moje miasto obecnie mieściną od niemal 60 lat ,tak panie Bakun mogę o Przemyślu opowiedzieć panu wszystko tylko trzeba czasem posłuchać ale na sugestię czy prośbę o naprawę kawałka chodnika czy załatanie ulicy jest odpowiedź w tym roku nie mamy pieniędzy może na drogi rok , w drugim może na trzeci , a trzeci na czwarty i tak życie w magistracie na foteliku przy nieodłącznym laptopie słodko upływa , miny tak Chomy jak Bakuna zawsze zafrasowane , myślące z troską o upadające miasteczko , zasłuchani w ten upierdliwy zbyt często grany hejnał , myślę że raz dziennie by wystarczył. Apel po raz enty do prezydenta wolnego i królewskiego miasta Przemyśla , pominę wiele nurtujących mnie osobiście spraw , niech pan nie idzie ta drogą co przez pierwszy rok zasiedzenia , tylko wyjazdy i rozjazdy po Polsce głównie Warszawy i Rzeszowa czyli ministerstw i urzędy marszałkowskiego może coś uratować i coś "kapnąć"dla mieściny. Przecież pierwsze 3 kadencja Ferenca to były właśnie jego osobiste wyjazdy i rozjazdy jego zastępców , dyrektorów i naczelników wydziałów właśnie po wszystkich niemal ministerstwach byle coś uzyskać , wyprosić , czasem wyżebrać czy wypłakać ale zawsze jak widać ze skutkiem zastał Rzeszów niemal drewniany z zostawia murowany, skąd my to znamy. Przecież stary prezydent był również starym komunistą z SLD "nawiał "dopiero w tym roku ale walczył o Rzeszów jak lew bez względu na sytuacje polityczną czy ambicje osobiste , ba nawet przyjaźnił się podobno z biskupem rzeszowskim. Co w tym czasie przemyskie orlątko młodszy o całe 23 lata , prawie 4 kadencje niemal zaniechał wyjazdów i tych rozjazdy po Polsce , jeśli już to nieskutecznie i lawirowałnieustanie pomiędzy raz PIS , następnie jakieś Regia , później w 4 kadencji coś pomiędzy ni "pies ni wydra, coś na kształt świdra " , czyli popierany przez PIS i za w przez ostatnie 2 lata w sylwestra nie skladał nawet poddanym życzeń noworocznych w Rynku. Prezydenta Ferenc robił to zawsze , nie unika suwerena. Czyli można tak można ale Rzeszów kwitnie i się rozwija , jedyne miasto w Polsce po Warszawie gdzie ludzi nieustannie przybywa , dodatni przyrost naturalny , ok. 60 tysięcy studentów , praca czeka na chętnych. Przemyśl w tym czasie wyjechało w poszukiwaniu pracy i lepszego życia ok. 10 tysięcy ludzi , życzliwi przekonują że o wiele więcej , jak tylko podaję dane zbliżone do statystycznych bez żadnej złośliwości . Nie będę rozwijać tematów bo mógłbym napisać małą broszurkę ale pytam dlaczego od niemal 15 lat nie ma w tej podstrefie ekonomicznej ani jednego zewnętrznego inwestora , ba nawet jakieś miejscowe to tylko marne, dlaczego nadal nieodnowiona starówka , piękne secesyjne kamienice i domy w totalnej ruinie, pięknie tylko odnowione kościoły i klasztory oraz wokół , choć jestem jak najbardziej za , dobrze że tak jest , ale skoro odnawia czy odmalowuje 4-5 kamienic na rok i to jak obecnie pod koniec w listopadzie to tak zawsze będzie. Przemyski sort ostatnio dużo pisałem o sporcie przemyskim , krótko sportowa ruina , do zaorania , tylko jakiś sport dziecięcy ,przedszkolny , salezjański i rozgrywki mamusiek , infrastruktura sportowa na poziomie dużej wsi , ta Juwenia za rządowe pieniądze ,niby stadion lekkoatletyczny , nie pamiętam poważnych zawodów , jeśli już to w Rzeszowie , Stalowej Woli i Mielcu , na Czuwaju niby stadionie miejskim ani razu nie rozegrano zawodów przy tym świetle elektrycznym , zwykła atrapa. O braku hali sportowej , otwartego basenu , prawdziwego całosezonowego krytego lodowiska nie piszę bo pisałem wielokrotnie, coś tam ostatnio obiecują. szkoda czasu czasu. A działalność dyrektor POSiR Grety (nie Garbo) i radnego Kowalskiego przez ostatni okres sprowadziły się do samej zmiany dyrektora na dyrektorkę , zrobieniu kilku zdjęć ruin zaplecza sali sportowej przy Mickiewicza i zwołaniu przez Kowalskiego 2 narad z przedstawicielami , szefami " przemyskich klubów sportowych" i zarazem odwołaniu zebrania. Jeśli ktoś wie więcej na temat to z ciekawością się zapoznam , może pan Kowalski zabierze głos co do ustaleń z tych zebrań, w tym tzw. stadionu mojej od 60 lat Polonii , gdzie kibice , obecnie fani w liczbie najczęściej 50 czasem 100 kibicują na ponad 40 letniej konstrukcji metalowej przywiezionej w latach 70-tych ze starego stadionu w Mielcu , do chwili obecnej wybudowano w Mielcu mieście wielkości Przemyśla trzeci piękny kameralny stadion a Polonia nie ma pieniędzy a pomalowanie lakierem czy farbą zardzewiałej bramy wejściowej o czy informował mnie kolega prezes Leszek E. Obecnie w Mielcu budowana jest kolejna hala sportowa na kwotę ok 150 milionów zł wraz z zapleczem treningowo - socjalnym i odnowa biologiczną. Nie będzie więcej przykładów bo szkoda czasu i tak nic się nie zmieni , piszę tyle i to w największym skrócie , temat morze , bo mi szkoda Przemyśla , pięknie położonego dawniej miasta , naprawdę szkoda. O tych 2 drogach obwodowych , rewitalizacji parku , muzeum , bibliotece wybrukowanych ulicach o chodnikach czy 1 placu nie piszę bo to stary przetrawiony dawno temat, sukcesy którymi chwali się od i Choma i Rząsa. A tak naprawdę wszystko za pieniądze unijne "ale to już było i nie będzie więcej", unijna manna się skończyła panie Bakun i wysoka rado -bezrado. Raczej radzę coś tam próbować wyżebrać u Hałasik - Podhalicz -obecnie p/o wojewody i Pilcha członka Zarządu Województwa być może Marszałka po Ortylu bo na Wielkiego Marszałka Lotnictwa Marka Tadeusza nie ma co liczyć , on obrażony na ubiegłoroczne wybory skierował swój sokoli wzrok na Bieszczady , połoniny , Krosno i Sanok , tam naobiecywał, tam ma suwerena.I należy im , politykierom pisowskim uświadomić że kariery nie są wieczne kiedyś do Przemyśla wrócą bo kto ich potrzebuje i zobaczą albo kwitnące nieduże miasto albo upadłe zadupie , mają do wyboru , Kuchciński tez wróci, i też będzie miał wybór. A na koniec jak zwykle , mantra jacy wyborcy ta "wadza" , jaki pan taki kram. Panie Bakun, panie Kowalski , kiedy reaktywacja sekcji koszykówki w Polonii , sekcji tak zasłużonej dla Przemyśla od niemal lat 20-stych ub. wieku. Czy aż taka nędza , w 40 tysięcznym Jarosławiu sport kwitnie , rozwija się a w 60 tysięcznym jeszcze Przemyślu sportowa pustynia, totalna ruina ,to nie wstyd , to hańba. Pozdrawiam moich "fanów" którzy uwielbiają moja publicystykę i się nigdy nie znudzili.
Prawdziwy przemyski obserwatorze, czego ty się spodziewasz po takim radnym wszystkich radnych? Że co ci powie, napiszę? Już napisał. Że biskup Śmigielski jest błogosławionym! Przecież to skandal. Braki elementsrnej wiedzy. Cóż, czemu się dziwić. Jaki król taka "szlachta"
Z przyjemnością odpowiem drogi WILT ale pytanie ,1. kto to jest radny wszystkich radnych ?2. Kim był, czy jest biskup Śmigielski .
Nie jestem grekokatolikiem ale z tego co wiem Jan Śnigurski był w 18 wieku uznany jako jeden z najwybitniejszych biskupów grekokatolickich , przez wiele lat działał i pracował we Wiedniu , później w Przemyślu gdzie w przemyskiej katedrze otrzymał sakrę biskupią . Tyle i aż tyle , Dobrej nocy.
Przecież ci radni to żywa kalka części zacofanego społeczeństwa przemyskiego. Zajmują się bzdetami, zmianami nazw ulic. Lansują się na imprezach kościelnych. A miasto marnieje vide dawny budynek Bałtyku nad Sanem czytaj ucieczka studentów do Rzeszowa. Co oni potrafią? Gdzie te obiecane ponad 20 lat temu prze radnego Strzałkowskiego ścieżki rowerowe? Proponuję zrobić wystawę ulotek wyborczych z ostatnich kilkunastu lat. Mnóstwo wirtualnych obietnic. Przynajmniej będzie się można pośmiać z fantazji ludzi tj. radnych nieporadnych lub tych, którzy nie załapali się na diety. Aczkolwiek teraz nie do śmiechu. Ostatnie dni listopada, a wieczorami jakby miasto obumarło. Widmo. W porywach 45 tys.?
Wbrew temu co Pan sądzi, są osoby, a na pewno ja, które szanują Pana trud w celu nagłaśniania i monitorowania problemów w naszym mieście. Może w istocie, teksty są przydługie i powtarzalne, ale przynajmniej Panu zależy. W przeciwieństwie do niektórych radnych nieporadnych i mieszkańców ciemnogrodu, zapatrzonych w nich. Więc niech Pan się nie zraża i nadal punktuje bałagan i zacofanie.
Nie da sie juz tego czytac ani sluchac.A do kogo tak naprawde macie pretensje?Kto ich wybral?My !!! A kto nie poszedl na wybory? Tez my !!! Nie chodzimy bo mowimy ,ze to i tak nic nie da.Po co?itd....Wiec zostali radnymi Ci ktorych tak wybralismy .I Pan Prezydent i wszyscy radni zostana ocenieni za 4 lata.I wtedy bedziecie mogli a nawet powinniscie na forum zabrac glos.A dzis?........
Wiedze ogólna ma Pan wielką, ale , no właśnie ale ,,POLONIA;;jest jak widzę Panu bliska, może zna Pan odpowiedź na temat zadłużenia klubu przez rozrzutność poprzednich prezesów, może wie Pan że te plany rozbudowy stadionu(zostały plakaty) miały szansę realizacji gdyby nie poprzedni włodarz(zresztą on nigdy nie lubił piłki), jeśli chodzi o Czuwaj to Pan zapewne wie że dziś śp. Wojciech chciał objąć pieczę nad klubem, tyle że zarząd nie zgodził się na jego pełną kontrolę finansów a Resovia zyskała sponsora(siatkarze).Jeśli chodzi o Panią dyrektor, to w mojej ocenie Ona dopiero się rozpędza w kierunku rozwoju tego Skansenu jaki zbudowali poplecznicy i ludzie bez pojęcia o sporcie(proszę obserwować profil jej i Posiru na fc)..I się powtórzę władze wojewódzkie nie dają , bo jakby tak było to Pan Choma dawno by pospłacał długi(miał poparcie na każdym szczeblu władzy przez 3 lata) to tak zwyczajnie nie działa..Poz
A kto ich promował z ambony? Kto szykował orszak, aby nie stracić wpływów w mieście? Kto święci nowe auta policyjne? Kto na to pozwala? Ciemnogród made in Przemyśl&Krosno. To teraz macie co chceta, a wasz poseł się śmieje i nadal lata, bo mu przysługują darmowe bilety lotnicze. Ale tego tumany nie doczytaliście w przepisach. I te bilety są za wasze i moje pieniądze.
Może zamiast "punktować" sam weźmie się do roboty? Kto jemu broni kandydować do RM lub na prezydenta?
Do Obywatela i gg Chłopaki przecież po to zadaje sobie trud pisania a pisanie teefornem czy czasem moim laptopem to dla emeryta gehenna , dlatego czasem pokni ęcia nie z mojej winy, czasme pospiech u prZyznaje przedlugich wywodów. Ale nie potrafię jednozdaniowo , stram się nikogo nie obrażać , to co piszę mogę wszystko udowodnoć, również o niektórych sprawach o wiele więcej napisać. Wiem że piszę czasem ostro ale staram się wyrażać jasno i prosto , bez wazeliny i owijania w bawełnę. A dlaczego Polonia , drogi kolego jest to mój klub od 60 lat, kopałem w juniorach z obecnym prezesem Leszkiem E. i płaczę oczywiście w przenośni nad tym co się dzieje z tym klubem obecnie. Przed II wojną światową Polonia 4 klub w województwie lwowskim po 3 lwowskich tj. Czarnych , Lechii i słynnej Pogoni. zaś mecze ze Lwowem były wydarzeniami roku. Jeszcze po wojnie od lat 60 tych pamiętam świetne III ligowe mecze Polonii i , Czuwaju czasem Polnej ale na dokładnieszy opis przyjdzie czas bo już po północy . Pozdrawiam
Ha ha ha …. Oczywiście, najbardziej winni są ci, którzy nie brali udziału w głosowaniu. I oczywiście mieli głosować na tych, co wg Ciebie winni być wybrani …. co to ma wspólnego z demokracją? Jeden głosuje, drugi i nie i to jest demokracja. Ci drudzy liczą na siebie i sami kształtują swoje życie nie uzależniając go od tego czy tamtego radnego czy innego wybrańca ludu. I nie muszą co kilka lat lamentować jak to lud źle wybrał, jak popełnił błąd. Po prostu, mówiąc młodzieżowym slangiem "im to wisi". A co do wybranych, słusznie pisze obserwator, "jacy wyborcy, taka władza", co jednym słowem odzwierciedla stan społeczeństwa, które bierze udział w wyborach. Ci co nie biorą udziału w tej zabawie są szczęśliwsi i mają przynajmniej jedną zaletę, nie muszą się wstydzić za dokonane wybory. I nie biadolą nad czymś czego nie da się uzdrowić, wyprostować …. nie żyją utopią.
Pani Dyrektor buduje medialny wizerunek zbierając czekolady w mieście i pokazując twarz na f i tyle. Szkoda słów
wszyscy są siebie warci!!
Goście którzy przyczynili się do tego że miasto jest czarnej dupie biorą się za ocenianie, powinniście się ze wstydu pod ziemię zapaść. Kto to wybiera tych ludzi.
RADNY KRADNIE A CAŁE MIASTO NA DNIE !!!