– Ulica Leszczyńskiego jest jedną z nielicznych ulic w Przemyślu, na której jeszcze rosną drzewa, ale wszystko zmierza chyba ku temu, by to zmienić. Na wiosnę dokonano tu przycinki drzew, a efekty tych zabiegów można teraz obserwować i wyciągać wnioski.

– Osoby wykonujące przycinki nie wzięły chyba pod uwagę faktu, że gałęzie powinno się podcinać w zależności od ich wieku – w większym stopniu te starsze i spróchniałe, a w mniejszym bądź wcale – młode, czyli jedno-, dwu- lub trzyletnie. Dopiero teraz widać bardzo dużą różnicę pomiędzy drzewami według mnie okaleczonymi, a tymi, których nie przycięto ze względu na to, że w okolicy był akurat zaparkowany samochód i drzewo zostało pominięte. Drzewa niepodcięte z tych właśnie prozaicznych powodów pięknie potem zakwitły, tworząc gęstą kulę z liści, a te okaleczone wypuściły pojedyncze listki. Taki widok nie zachwyca. Bardzo szkoda, szczególnie, że chodzi o lipy, które są bardzo pożyteczne, bo są drzewami miododajnymi, więc nie rozumiem dlaczego, zamiast dbać o nie należycie, powoli się je unicestwia – podsumowuje swoje spostrzeżenia mieszkanka Przemyśla.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Żyjemy w coraz bardziej chorym środowisku, rośnie ilość chorób serca i nowotworów. Czy może być inaczej skoro na nasze najbliższe otoczenie oddziałuje coraz większa ilość bezmyślnie wyciętych i okaleczonych piłami spalinowymi, ciężko chorych drzew po ''pielęgnacjach''?!? Jakże inaczej czujemy się wśród ożywczej energii, pięknych i zdrowych drzew!
DRZEWO JAK CZŁOWIEK - DZIKIEZYCIE.PLDRZEWA LECZĄ - NOWINY24.PLYOUTUBE.COM - CHROŃMY DRZEWA - ANDRZEJ BRUDZIAK
Ps. Zaraz Leszczyńskiego ?!? Tam w pobliżu swoją bazę wypadową ma niejaki Zbychu K. czyli super wynaturzony bandyta i chuligan oraz zaciekły drzewobójca i wróg wszystkiego, co dobre i zielone
DRZEWA W MIEŚCIE. PO CO DRZEWA W MIEŚCIE? - EKOLOGIA.PL
''Trzeba uświadomić sobie, że istnieje ciężki grzech przeciwko środowisku naturalnemu, obciążający nasze sumienia, rodzący poważną odpowiedzialność przed Bogiem Stwórcą'' - Jan Paweł II
Żebyś czasem nie musiał się tłumaczyć z tych słów, obrońco zieleni. Dokładnie wiesz gdzie.
O jeju! Jakbyś zobaczyła mój dom, jest w nim tyle zieleni, zakochałam się w produktach firmy https://plantsandpots.com/, jestem zakochana, oczarowna. Doniczki są ekstra, a rośliny są pięknie zabpeiczone, i jakość super.
Żyjemy w coraz bardziej chorym środowisku, rośnie ilość chorób serca i nowotworów. Czy może być inaczej skoro na nasze najbliższe otoczenie oddziałuje coraz większa ilość bezmyślnie wyciętych i okaleczonych piłami spalinowymi, ciężko chorych drzew po ''pielęgnacjach''?!? Jakże inaczej czujemy się wśród ożywczej energii, pięknych i zdrowych drzew!
DRZEWO JAK CZŁOWIEK - DZIKIEZYCIE.PLDRZEWA LECZĄ - NOWINY24.PLYOUTUBE.COM - CHROŃMY DRZEWA - ANDRZEJ BRUDZIAK
Ps. Zaraz Leszczyńskiego ?!? Tam w pobliżu swoją bazę wypadową ma niejaki Zbychu K. czyli super wynaturzony bandyta i chuligan oraz zaciekły drzewobójca i wróg wszystkiego, co dobre i zielone