Reklama

Jak to jest z tą naszą dbałością o zieleń? [SYGNAŁY CZYTELNIKÓW]

05/07/2020 07:51

– Ulica Leszczyńskiego jest jedną z nielicznych ulic w Przemyślu, na której jeszcze rosną drzewa, ale wszystko zmierza chyba ku temu, by to zmienić. Na wiosnę dokonano tu przycinki drzew, a efekty tych zabiegów można teraz obserwować i wyciągać wnioski.


fot.Nadesłane przez Czytelniczkę

– Osoby wykonujące przycinki nie wzięły chyba pod uwagę faktu, że gałęzie powinno się podcinać w zależności od ich wieku – w większym stopniu te starsze i spróchniałe, a w mniejszym bądź wcale – młode, czyli jedno-, dwu- lub trzyletnie. Dopiero teraz widać bardzo dużą różnicę pomiędzy drzewami według mnie okaleczonymi, a tymi, których nie przycięto ze względu na to, że w okolicy był akurat zaparkowany samochód i drzewo zostało pominięte. Drzewa niepodcięte z tych właśnie prozaicznych powodów pięknie potem zakwitły, tworząc gęstą kulę z liści, a te okaleczone wypuściły pojedyncze listki. Taki widok nie zachwyca. Bardzo szkoda, szczególnie, że chodzi o lipy, które są bardzo pożyteczne, bo są drzewami miododajnymi, więc nie rozumiem dlaczego, zamiast dbać o nie należycie, powoli się je unicestwia – podsumowuje swoje spostrzeżenia mieszkanka Przemyśla.


Przemyślanka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Radical News - niezalogowany 2020-07-05 23:19:57

    Żyjemy w coraz bardziej chorym środowisku, rośnie ilość chorób serca i nowotworów. Czy może być inaczej skoro na nasze najbliższe otoczenie oddziałuje coraz większa ilość bezmyślnie wyciętych i okaleczonych piłami spalinowymi, ciężko chorych drzew po ''pielęgnacjach''?!? Jakże inaczej czujemy się wśród ożywczej energii, pięknych i zdrowych drzew!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Radical News - niezalogowany 2020-07-05 23:22:23

    DRZEWO JAK CZŁOWIEK - DZIKIEZYCIE.PLDRZEWA LECZĄ - NOWINY24.PLYOUTUBE.COM - CHROŃMY DRZEWA  - ANDRZEJ BRUDZIAK

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Radical News - niezalogowany 2020-07-05 23:31:50

    Ps. Zaraz Leszczyńskiego ?!? Tam w pobliżu swoją bazę wypadową ma niejaki Zbychu K. czyli super wynaturzony bandyta i chuligan oraz zaciekły drzewobójca i wróg wszystkiego, co dobre i zielone

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama