Reklama

Jarmark wprowadził atmosferę świąt

05/01/2019 11:15

Blisko 45 wystawców, Rynek zastawiany straganami z pysznymi świątecznymi potrawami i oryginalnymi ozdobami, codzienne kolędowanie, a wszystko zwieńczone miejską wigilią – tak wyglądał tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy.

Jarmark w drugiej połowie grudnia to w Jarosławiu tradycja. Wzorem lat ubiegłych Rynkiem zawładnęli kupcy oferujący produkty regionalne, ozdoby choinkowe i rękodzieło artystyczne. Jarosławianie przez pięć dni mogli zakupić produkty z powodzeniem konkurujące o miano chluby świątecznego stołu: słodkie pierniki, biszkopty, suszone owoce, domowe przetwory, wina z winnic ziemi jarosławskiej czy wyroby pszczelarskie. Poszukujący oryginalnego prezentu albo elementów bożonarodzeniowego wystroju także nie mogli czuć się zawiedzeni[paywall] .

Jednak jarmark to nie tylko handel. Tradycyjnie już w jego trakcie odbywa się szereg wydarzeń kulturalnych. Pierwszego dnia na scenie przed ratuszem wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5. Rozstrzygnięto także konkurs MOK na najdłuższy łańcuch choinkowy, a ozdoby, które do niego zgłoszono, trafiły na jodłę przed ratuszem. W środę koncert kolęd i pastorałek dali uczniowie szkół podstawowych nr: 4, 6, 7, 10, 11 oraz SP Sióstr Niepokalanek, dzień później jasełka przedstawiła Szkoła Podstawowa nr 2. Niejako zwieńczeniem całego wydarzenia było wigilijne spotkanie dla mieszkańców, po raz trzeci zorganizowane przez burmistrza Waldemara Paluch oraz Stowarzyszenie Przedsiębiorców Ziemi Jarosławskiej „Rozwój i Postęp”. W trakcie tej miejskiej wigilii życzenia mieszczankom złożył W. Paluch, słowo boże i błogosławieństwo skierował archiprezbiter Andrzej Surowiec, a wszyscy, którzy chcieli poczuć atmosferę świąt, mogli się przełamać opłatkiem oraz zasiąść przy wspólnym stole zastawionym aromatycznymi wigilijnymi potrawami. W piątek na scenie pojawili się wokaliści z Zespołu Exodus ze Środowiskowego Domu Samopomocy PSONI Koło w Jarosławiu, z Zespołu Piosenki Estradowej SWAY, Chóru Deo Cantamus z Tuczemp, a prawdziwym gwoździem programu był koncert kolęd w wykonaniu miejskich radnych. Jarmark Bożonarodzeniowy zakończył się w sobotę, 22 grudnia br., a na scenie przy placu św. Michała tego dnia odbył się koncert kolęd w wykonaniu solistek Miejskiego Ośrodka Kultury.
pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama