Reklama

Jarosław pozyskał najwyższą w historii miasta dotację. Kupią 13 autobusów przyjaznych środowisku

19/05/2023 18:18

Jarosław pozyskał najwyższą w historii miasta dotację. Mowa tu o 19,9 mln zł, które zostaną przeznaczone na zakup 13 zeroemisyjnych autobusów, wybudowanie infrastruktury ich ładowania oraz przeszkolenie zespołu obsługi technicznej. Poza dofinansowaniem miasto otrzymało na ten cel również niskooprocentowaną pożyczkę w wysokości 6,1 mln zł.

Władze Jarosławia podpisały w środę, 10 maja, w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie umowę na dofinansowanie zakupu 13 autobusów elektrycznych o ładowności około[paywall] 50 pasażerów oraz montażu 14 punktów ładowania tupu plug-in i jednej ładowarki typu pantograf.

Skorzystają przy tym z dotacji w ramach programu „Zielony Transport Publiczny” oraz pożyczki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, które łącznie opiewają na 26 mln zł. Ponadto środki pozwolą na przeprowadzenie szkolenia z nauką obsługi pojazdu dla co najmniej 21 osób, w tym 17 kierowców oraz 4 elektromechaników.

– Zakup autobusów zeroemisyjnych, czyli takich, które nie zanieczyszczają atmosfery, wpłynie na poprawę jakości powietrza w naszym mieście, a nowoczesny, innowacyjny i ekologiczny transport poprawi jakość życia naszych mieszkańców – zauważa włodarz Jarosławia.

Reklama

Rozbudowa taboru przyniesie wiele korzyści miastu i jego mieszkańcom: poprawi dostępność transportu miejskiego dla osób niepełnosprawnych, zredukuje poziom hałasu i przyczyni się do poprawy jakości powietrza.


MD
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama