Jarosław pozyskał najwyższą w historii miasta dotację. Mowa tu o 19,9 mln zł, które zostaną przeznaczone na zakup 13 zeroemisyjnych autobusów, wybudowanie infrastruktury ich ładowania oraz przeszkolenie zespołu obsługi technicznej. Poza dofinansowaniem miasto otrzymało na ten cel również niskooprocentowaną pożyczkę w wysokości 6,1 mln zł.
Władze Jarosławia podpisały w środę, 10 maja, w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie umowę na dofinansowanie zakupu 13 autobusów elektrycznych o ładowności około[paywall] 50 pasażerów oraz montażu 14 punktów ładowania tupu plug-in i jednej ładowarki typu pantograf.
Skorzystają przy tym z dotacji w ramach programu „Zielony Transport Publiczny” oraz pożyczki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, które łącznie opiewają na 26 mln zł. Ponadto środki pozwolą na przeprowadzenie szkolenia z nauką obsługi pojazdu dla co najmniej 21 osób, w tym 17 kierowców oraz 4 elektromechaników.
– Zakup autobusów zeroemisyjnych, czyli takich, które nie zanieczyszczają atmosfery, wpłynie na poprawę jakości powietrza w naszym mieście, a nowoczesny, innowacyjny i ekologiczny transport poprawi jakość życia naszych mieszkańców – zauważa włodarz Jarosławia.
Rozbudowa taboru przyniesie wiele korzyści miastu i jego mieszkańcom: poprawi dostępność transportu miejskiego dla osób niepełnosprawnych, zredukuje poziom hałasu i przyczyni się do poprawy jakości powietrza.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze