To terapia duszy – tak kobiety zrzeszone w stowarzyszeniu „Jarosławskie Amazonki” określają swoją ostatnią wycieczkę, połączoną ze zwiedzaniem regionu świętokrzyskiego. Ich zdaniem odkrywanie nowych miejsc to najlepsza odskocznia po ciężkich przeżyciach związanych z chorobą nowotworową.
Członkinie stowarzyszenia „Jarosławskie Amazonki” podczas dwudniowej wycieczki poznawały wybrane atrakcje ziemi świętokrzyskiej. 7 czerwca wyruszyły z Jarosławia. Na trasie podróży –w Nowej Dębie – zwiedziły Muzeum Bombki Choinkowej. Następnym przystankiem był Zamek Krzyżtopór w Ujeździe. Magiczne ruiny budowli zachwyciły amazonki i skłoniły do refleksji nad pięknem świata.
Kolejną atrakcją była wapienna jaskinia na Kadzielni, w Kielcach – podziemny świat stalaktytów, stalagmitów, nacieków wapiennych, skamielin i nietoperzy. Panie zwiedziły również zamek w Chęcinach, pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku oraz Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Kobiety wróciły do Jarosławia we wspaniałym nastroju. Odprężone, zrelaksowane i pozytywnie nastawione do życia.
Wycieczka dofinansowana była ze środków PFRON Starostwa Powiatowego w Jarosławiu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze