Reklama

Jarosławskie Amazonki na ziemi kieleckiej

01/07/2018 09:30

To terapia duszy – tak kobiety zrzeszone w stowarzyszeniu „Jarosławskie Amazonki” określają swoją ostatnią wycieczkę, połączoną ze zwiedzaniem regionu świętokrzyskiego. Ich zdaniem odkrywanie nowych miejsc to najlepsza odskocznia po ciężkich przeżyciach związanych z chorobą nowotworową.

Członkinie stowarzyszenia „Jarosławskie Amazonki” podczas dwudniowej wycieczki poznawały wybrane atrakcje ziemi świętokrzyskiej. 7 czerwca wyruszyły z Jarosławia.  Na trasie podróży –w Nowej Dębie – zwiedziły Muzeum Bombki Choinkowej. Następnym przystankiem był Zamek Krzyżtopór w Ujeździe. Magiczne ruiny budowli zachwyciły amazonki i skłoniły do refleksji nad pięknem świata.

Kolejną atrakcją była wapienna jaskinia na Kadzielni, w Kielcach – podziemny świat stalaktytów, stalagmitów, nacieków wapiennych, skamielin i nietoperzy. Panie zwiedziły również zamek w Chęcinach, pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku oraz Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Kobiety wróciły do Jarosławia we wspaniałym nastroju. Odprężone, zrelaksowane i pozytywnie nastawione do życia. 

Reklama

Wycieczka dofinansowana była ze środków PFRON Starostwa Powiatowego w Jarosławiu. 


MML
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości