Reklama

Jarosławskie kosmetyczki z wizytą w arboretum

11/06/2015 07:33

Poznanie przeróżnych gatunków roślin zarówno z Polski, jak i ze świata, zgromadzonych w jedynym w swoim rodzaju ogrodzie na Podkarpaciu, czyli bolestraszyckim arboretum, było celem studentów Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu.

Studiujący na kierunku kosmetologia przyjechali do arboretum w Bolestraszycach, by poznać przede wszystkim rośliny wykorzystywane w kosmetyce, ale ich uwadze nie uszły również rzadkie gatunki roślin zagrożonych, ginących i chronionych. Chodziło o to, by[paywall] studenci nabyli umiejętności rozpoznawania roślin, korzystając z posiadanej wiedzy teoretycznej. Arboretum prezentuje kolekcje: dendrologiczną, pomologiczną, roślin wodnych i bagiennych, szklarniowych, wrzosowatych oraz biblijnych i użytkowych.
Żacy przy okazji wizyty dowiedzieli się, że działalność arboretum to także organizacja wystaw stałych i czasowych. Spełnia ono różnego rodzaju zadania, będąc zarówno obiektem przyrodniczym i kulturowym, jak i dydaktyczno-naukowym. Finałem pouczającej wycieczki było wspólne ognisko.  


BP
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama