Poznanie przeróżnych gatunków roślin zarówno z Polski, jak i ze świata, zgromadzonych w jedynym w swoim rodzaju ogrodzie na Podkarpaciu, czyli bolestraszyckim arboretum, było celem studentów Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu.
Studiujący na kierunku kosmetologia przyjechali do arboretum w Bolestraszycach, by poznać przede wszystkim rośliny wykorzystywane w kosmetyce, ale ich uwadze nie uszły również rzadkie gatunki roślin zagrożonych, ginących i chronionych. Chodziło o to, by[paywall] studenci nabyli umiejętności rozpoznawania roślin, korzystając z posiadanej wiedzy teoretycznej. Arboretum prezentuje kolekcje: dendrologiczną, pomologiczną, roślin wodnych i bagiennych, szklarniowych, wrzosowatych oraz biblijnych i użytkowych.
Żacy przy okazji wizyty dowiedzieli się, że działalność arboretum to także organizacja wystaw stałych i czasowych. Spełnia ono różnego rodzaju zadania, będąc zarówno obiektem przyrodniczym i kulturowym, jak i dydaktyczno-naukowym. Finałem pouczającej wycieczki było wspólne ognisko.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze