Reklama

Jazz bez granic

01/01/2020 15:00

XIX edycja Międzynarodowego Festiwalu „Jazz bez” rozpoczęła się 2 grudnia, od polsko-ukraińskich warsztatów jazzowych zorganizowanych w Centrum Kulturalnym w Przemyślu.

Dziewiętnaście lat temu zaczęło się skromnie, od wspólnych koncertów we Lwowie i Przemyślu. Z czasem festiwal, którego organizatorami są Centrum Kulturalne w Przemyślu i Klub Inicjatyw Artystycznych „Dzyga” we Lwowie, zaczął obejmować coraz więcej miast i stał się transgranicznym, jazzowym maratonem, podczas którego koncerty odbywają się jednocześnie po obu stronach granicy.

Przez lata impreza zyskała opinię wydarzenia prezentującego najlepsze wzorce współczesnej muzyki improwizowanej, przyczyniając się w ten sposób do budowania kontaktów kulturalnych i tworzenia międzynarodowych formacji muzycznych. W tym roku odbywała się, poza Przemyślem i Lwowem, w: Kijowie, Tarnopolu, Łucku, Chmielnickim, Równem, Sumie, Wrocławiu, Lublinie i Nowicy.


fot.Jacek Szwic
Krzesimir Dębski (violin), Rafał Karasiewicz (keybords), Tomasz Grabowy (bass guitars), Adam Wendt (baritone sax), Tomasz Pacanowski (guitars) oraz Artur Lipiński (drums) na scenie Filharmonii Lwowskiej.


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama