Przedstawiciele Przewozów Regionalnych POLREGIO i jarosławskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji podpisali porozumienie mające na celu usprawnienie komunikacji w północno-wschodniej części województwa podkarpackiego.
– Podpisane porozumienie to kolejny tego typu dokument, jaki zawiera spółka Przewozy Regionalne z przewoźnikiem autobusowym na obszarze całego kraju – mówi Jan Andrzej Prawelski, referendarz w Dziale Handlowo-Przewozowym Przewozów Regionalnych Oddziału Podkarpackiego w Rzeszowie. – Warto przypomnieć, iż[paywall] będzie to już drugie tego typu porozumienia zawarte w Rzeszowie z przewoźnikiem autobusowym. Od 2017 roku funkcjonuje wspólny bilet w ramach „Karty miejskiej” z Zakładem Transportu Miejskiego w Rzeszowie pozwalający korzystać podróżnym w ramach jednego biletu z połączeń kolejowych i transportu miejskiego – dodaje.
Oprócz określenia zasad wzajemnej realizacji zintegrowanej oferty przewozowej na odcinku Rzeszów – Jarosław – Lubaczów, Horyniec Zdrój, Narol oraz zasad w zakresie współpracy przy sprzedaży biletu na wzajemne usługi przez m.in. portal internetowy e-podroznik.pl podjęte działania pozwolą wspólnie przygotować rozkład jazdy według potrzeb pasażerów.
– Integracja to jeden z podstawowych elementów budowania dobrej kolei i stanowi hasło naszej marki POLREGIO – przekonuje Krzysztof Zgorzelski, prezes zarządu Spółki Przewozy Regionalne. – Dzisiejszym (podpisanym 10 bm. – przyp. red.) porozumieniem Przewozy Regionalne oraz PKS Jarosław dają jasny sygnał, że wspólne przewozy mogą być realizowane na szerszą skalę z uwzględnieniem potrzeb mieszkańców całego województwa podkarpackiego. Jest to początek współpracy w kierunku integracji połączeń kolejowych i autobusowych – podkreśla.
PKS Jarosław świadczy usługi na terenie 6 powiatów.
– Nawiązanie współpracy z Przewozami Regionalnymi traktujemy z jednej strony jako pozytywne postrzeganie działalności firmy na rynku transportu zbiorowego, a równocześnie wyzwanie w trakcie tworzenia nowego produktu dla mieszkańców Podkarpacia – nie ukrywa Ireneusz Kochanowicz, prezes zarządu PKS Jarosław S.A. – Nie bez znaczenia pozostaje efekt ekologiczny – nastąpi zwiększenie efektywności wykorzystania środków transportowych obu przewoźników – uważa.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Patologie Regionalne i coś tam ... dwoje bankrutów w wyścigu drenowania kieszeni podatnikom.
Połączenie całkiem ciekawe, zobaczymy co wyniknie z tej unifikacji, czas pokaże efekty współpracy tych przedsiębiorstw. Ja tymczasem wolę podróżować z przewoźnikiem http://www.autokaryakord.pl/ klasa sama w sobie.
Patologie Regionalne i coś tam ... dwoje bankrutów w wyścigu drenowania kieszeni podatnikom.
Połączenie całkiem ciekawe, zobaczymy co wyniknie z tej unifikacji, czas pokaże efekty współpracy tych przedsiębiorstw. Ja tymczasem wolę podróżować z przewoźnikiem http://www.autokaryakord.pl/ klasa sama w sobie.