Reklama

Jedź autobusami bezpłatnie!

Miejski Zakład Komunikacji w Przemyślu przez okres 2 dni oferował będzie przejazdy wszystkimi liniami bez biletu i bez limitu! Jak co roku redakcja tygodnika Życie Podkarpackie wspólnie z Urzędem Miejskim w Przemyślu włącza się w finał Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Dla pasażerów dodatkowa niespodzianka!

Celem Europejskiego Dnia bez Samochodu jest zachęcenie mieszkańców do rezygnacji z korzystania z samochodów, a alternatywą ma być transport publiczny, pieszy i rowerowy.

Dzięki wspólnej akcji przez 2 dni podróżowanie miejskimi środkami transportu nic nas nie będzie kosztować!


Dlatego 19 września weź pod pachę bieżący numer ŻP i jedź za darmo.
Samochód zostaw w garażu również 20 września – pamiętaj jednak, aby zabrać ze sobą dowód rejestracyjny. Tego dnia upoważni Cię on do całodziennych, bezpłatnych przejazdów autobusami MZK.

Przekonaj się, że po Przemyślu można się swobodnie przemieszczać autobusami – na pewno znajdziesz korzystne dla siebie rozwiązanie. 

Reklama

Życie bez samochodu jest możliwe!

O naszej wspólnej proekologicznej akcji i o tegorocznej niespodziance dla wszystkich pasażerów przemyskiej komunikacji miejskiej rozmawiamy z zastępcą prezydenta Przemyśla Bogusławem Świeżym.

Wydaje się, że jednym z najważniejszych problemów naszego miasta jest zanieczyszczenie powietrza.

– Tak, jest to związane w dużym stopniu z nadmierną emisja dwutlenku węgla, co stanowi między innymi konsekwencję dynamicznego rozwoju motoryzacji. Dziś bardzo dużo mieszkańców posiada własny samochód i wielu z  nich nie wyobraża sobie codziennego życia bez tego środka transportu. Duża liczba pojazdów na przemyskich ulicach powoduje powstawanie korków, a w wyniku emisji spalin bardzo często pojawia się trujący smog.

Reklama

Przemyśl po raz kolejny włącza się do akcji ,,Dzień bez samochodu” w ramach kampanii Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, aby uwrażliwić mieszkańców na ten problem.

– Chcemy pokazać naszym mieszkańcom, że funkcjonowanie bez samochodu jest możliwe, a korzystanie na co dzień z komunikacji miejskiej jest o wiele korzystniejszym, a przede wszystkim bardziej ekologicznym rozwiązaniem. Podczas trwania naszej akcji, którą organizujemy wspólnie z Życiem Podkarpackim, każdy, kto w dniu 19 września będzie miał przy sobie niniejsze wydanie tygodnika, będzie mógł skorzystać z darmowych przejazdów autobusami MZK. Natomiast 20 września okazję do darmowych przejazdów będą mieli wszyscy kierowcy, którzy zrezygnują z poruszania się własnym autem. Jedynym warunkiem będzie posiadanie przy sobie dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Reklama

Jest też dodatkowa niespodzianka!

– Dla pasażerów przemyskiej komunikacji miejskiej przygotowała ją firma mPay SA, właściciel aplikacji mobilnej na telefony komórkowe, która jest jednym z oficjalnych kanałów sprzedaży biletów autobusowych. W ramach kampanii ETZ 2019 firma prowadzi akcję „Bądź EKO i  wybieraj mobilne bilety komunikacji miejskiej”. Każdy, kto pomiędzy 16 a 22 września zarejestruje się w mPay, będzie mógł skorzystać ze specjalnego kodu promocyjnego: EKO2019. Wpisanie go w aplikacji pozwoli na otrzymanie zasilenia konta o wartości 5 zł. Szczegółowe informacje na temat tego, w jaki sposób można korzystać z przedmiotowej aplikacji mobilnej, dostępne są na stronie internetowej przemyskiego MZK pod adresem: www.mzk.przemysl.pl.


san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama