Przemyśl kolejny raz przystąpił do kampanii Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Dzięki wspólnej akcji prezydenta Przemyśla, Miejskiego Zakładu Komunikacji w Przemyślu i tygodnika „Życie Podkarpackie” w związku z Europejskim Dniem bez Samochodu 16 i 22 września korzystanie z autobusów będzie bezpłatne.

Włączając się w Europejski Dzień bez Samochodu Przemyśl, podobnie jak inne europejskie miasta, szuka sposobów na zmniejszenie emisji zanieczyszczeń i nakłonienie mieszkańców do odstawienia czterech kółek. Celem jest zachęcenie przemyślan do korzystania z alternatywnych środków transportu – publicznego, pieszego, rowerowego czy choćby hulajnóg.
Dzięki wspólnej akcji przez dwa dni podróżowanie miejskimi środkami transportu nic nas nie będzie kosztować. MZK – na prośbę prezydenta – przez 2 dni będzie honorował bezpłatne przejazdy autobusami komunikacji miejskiej. Bez biletu i bez limitu!
16 września do pracy czy szkoły wyrusz z bieżącym wydaniem ŻP w ręku. Wsiadając do autobusu, pokaż ten numer ŻP, który ukazał się 15 września i jedź za darmo.
Samochód zostaw w garażu również 22 września – pamiętaj jednak, aby zabrać sobą dowód rejestracyjny pojazdu, który upoważni Cię do całodziennych, bezpłatnych przejazdów autobusami MZK.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze