Reklama

Jedź bezpłatnie autobusami!

Przemyśl kolejny raz przystąpił do kampanii Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Dzięki wspólnej akcji prezydenta Przemyśla, Miejskiego Zakładu Komunikacji w Przemyślu i tygodnika „Życie Podkarpackie” w związku z Europejskim Dniem bez Samochodu 16 i 22 września korzystanie z autobusów będzie bezpłatne.

Włączając się w Europejski Dzień bez Samochodu Przemyśl, podobnie jak inne europejskie miasta, szuka sposobów na zmniejszenie emisji zanieczyszczeń i nakłonienie mieszkańców do odstawienia czterech kółek. Celem jest zachęcenie przemyślan do korzystania z alternatywnych środków transportu – publicznego, pieszego, rowerowego czy choćby hulajnóg.

„Życie” lub dowód rejestracyjny zamiast biletu

Dzięki wspólnej akcji przez dwa dni podróżowanie miejskimi środkami transportu nic nas nie będzie kosztować. MZK – na prośbę prezydenta – przez 2 dni będzie honorował bezpłatne przejazdy autobusami komunikacji miejskiej. Bez biletu i bez limitu!

Reklama

16 września do pracy czy szkoły wyrusz z bieżącym wydaniem ŻP w ręku. Wsiadając do autobusu, pokaż ten numer ŻP, który ukazał się 15 września i jedź za darmo.

Samochód zostaw w garażu również 22 września – pamiętaj jednak, aby zabrać sobą dowód rejestracyjny pojazdu, który upoważni Cię do całodziennych, bezpłatnych przejazdów autobusami MZK.



Bezpłatne przejazdy autobusami MZK: 16 WRZEŚNIA – za okazaniem bieżącego numeru „Życia Podkarpackiego” (z dnia 15 września 2021 r.) 22 WRZEŚNIA – za okazaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu


 


– Przeprowadzona w 2019 roku gruntowna optymalizacja rozkładów jazdy oraz taryfy biletowej pozwala zaproponować pasażerom solidną ofertę przewozową, która jest przez nas nieustannie doskonalona, chociażby poprzez tworzenie nowych przystanków, co ułatwia dostęp do komunikacji miejskiej kolejnym mieszkańcom.

W ramach akcji, którą organizujemy wspólnie z „Życiem Podkarpackim”, każda osoba, która w dniu 16 września br. będzie miała przy sobie niniejsze wydanie tygodnika, będzie mogła skorzystać z darmowych przejazdów autobusami MZK, natomiast w dniu 22 września br. każdy, kto zrezygnuje z transportu indywidualnego, będzie mógł skorzystać z darmowych przejazdów za okazaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu.
san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama