Reklama

Jerzyki mają pomóc w walce z komarami

08/08/2020 14:45

12 gniazd dla jerzyków już jest zamontowanych, a kolejne 52 budki są już w drodze. Przemyśl chce walczyć z komarami ekologicznie i z pomocą natury. A jerzyki są naturalnymi wrogami tych owadów.

Sześć podwójnych budek dla jerzyków już kilka miesięcy temu zostało zamontowanych na odremontowanym budynku przy ul. Ratuszowej, w którym ma zostać zlokalizowany Przemyski Inkubator Przedsiębiorczości i Innowacyjności. Ptaki zasiedliły je wiosną.

Niedawno miasto zamówiło następne – tym razem[paywall] 52 sztuki, które zostało rozlokowane na różnych budynkach miejskich. – W przyszłym roku zamierzamy zamówić kolejne kilkadziesiąt, tym razem nie tylko dla jerzyków, ale i dla nietoperzy – mówi Agata Czereba, rzecznik prasowy urzędu miejskiego w Przemyślu.

Reklama

– Chcielibyśmy być pierwszym miastem na Podkarpaciu, które skutecznie wypowiedziało wojnę komarom i meszkom, nie używając przy tym żadnej śmiercionośnej substancji chemicznej. Nasz wydział gospodarki komunalnej ma w planie wydanie broszury dla mieszkańców, jak walczyć z plagą natrętnych insektów, nie używając środków chemicznych. Taką akcję informacyjną zamierzamy również przeprowadzić na miejskich stronach internetowych – dodaje.

Niedawno w mieście miało się odbyć odkomarzanie za pomocą środka chemicznego. Akcja zaplanowana na 24 lipca została jednak odwołana, ze względu na liczne uwagi ze mieszkańców miasta, pszczelarzy i miłośników przyrody. Wszystko dlatego, że przy okazji zwalczania komarów, na śmierć byłoby narażonych wiele pszczół.

Reklama


pb

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ekologiczny przemyski obserwa - niezalogowany 2020-08-08 16:17:43

    No cóż skoro sympatyczne ptaszki mają wyręczać Bakuna w walce z komarami to proponuję  założyć hodowlę też miłych baranów by wyręczały obecnego mera w wykaszaniu trawy , pokrzyw i wszelkiego zielska   w centrum mieściny, cmentarzach i parkach, można również pogadać z bocianami by przynosiły więcej dzieci zwiększając populację mieszkańców bo z tym jak zresztą ze wszystkim jest naprawdę w tym zadupiu kiepsko, tragicznie. A zatrudniłbym jeszcze pieski by pilnowały porządku i czystości, bo z tym jest kiepsko, fatalnie. A więc drogie jerzyki, tak trzymać, po co brać zły przykład z innych podkarpackich miast i miasteczek i odkomarzać chemicznie, u nas  bardziej ekologicznie, przylecą jerzyki i załatwia  te wstrętne komary,  będą najedzone i jakie oszczędności w kasie. No cóż, jak powiedział klasyk "posmotrim, uwidim", a od siebie stała mantra, jacy wyborcy taka "wadza", jaki pan taki kram. Pozdrawiam wszystkie pracowite jerzyki. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    r n - niezalogowany 2020-08-08 19:23:32

    i o to wlasnie chodzi, tak trzymac!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    romek - niezalogowany 2020-08-08 19:23:48

    w biednym przemyślu władze stanowi kościół niech oni ci komary wyłapią - najbiedniejszy pisowski grajdołek tylko socjal i patola

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości