Reklama

Jeśli pogoda pozwoli, w grudniu rozpocznie się naśnieżanie stoku

Bardzo oszczędnie, z wielką dozą niepewności, dyrektor Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Greta Ostrowska mówi o nadchodzącym sezonie zimowym. To wówczas ta instytucja może liczyć na największe zyski. A raczej mogła, bo ostatnimi laty zima w naszym kraju zimą nie była.

Dodatkową przeszkodą w realizacji planów i zamierzeń mogą być wciąż obowiązujące obostrzenia, związane z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2. Na pytanie czy, mimo tych przeciwności, POSiR przygotowuje się do sezonu zimowego, G. Ostrowska odpowiedziała twierdząco, podobnie jak w latach poprzednich, ale bez podawania szczegółów. Bo trudno przewidzieć, co nas wszystkich czeka za dwa, trzy tygodnie. Ze względu na trudną sytuację finansową w nadchodzącym sezonie nie są przewidywane jakieś dodatkowe nowości dla narciarzy na stoku[paywall]. W poprzednim roku były (m.in. nowe bramki), ale pogoda wszystko storpedowała.

Jeśli sprawdziłby się czarny scenariusz związany z panującym stanem epidemii i obostrzenia zostałyby utrzymane przez całą zimę , strazty najpewniej sięgnęłyby milionów złotych. Gdzieś pojawiają się informacje, że ma zostać ograniczone funkcjonowanie m.in. stoków narciarskich.

– Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne, których jesteśmy członkiem, na bieżąco monitorują w Ministerstwie Zdrowia wprowadzanie ewentualnych obostrzeń na stokach narciarskich w Polsce – tłumaczy G. Ostrowska. – Obecnie nie ma przesłanek do zamykania lub ograniczania ich funkcjonowania. Krótki czas przebywania na wyciągu oraz ubrania narciarzy, między innymi: szaliki, kominy, chusty osłaniające twarz, rękawice, gogle minimalizują ryzyko zakażenia – dodała.

Reklama

Jak poinformowała G. Ostrowska, jeśli pozwoli pogoda, już w grudniu br. rozpocznie się naśnieżanie stoku.

Lodowisko dalej zadaszone

Ze względu na pogodę w ubiegłym sezonie stok narciarski na przemyskim Zniesieniu przyniósł straty. Za to bardzo efektywnie funkcjonowało lodowisko przy ul. Sanockiej. Tyle, że to także obiekt, na którym gromadzi się spora liczba osób. Dzięki zadaszeniu można było korzystać z niego bardzo długo. W tym roku również lodowisko zostanie zadaszone i będzie można na nim jeździć przez kilka miesięcy.

Reklama

Władze miasta mają w planie przekazać POSiR ok. 460 tys. zł na zakup agregatu i orurowania dla drugiego, mobilnego lodowiska. Zapytaliśmy dyrektor POSiR, czy nie jest to zbyt ryzykowna decyzja? Jeśli obostrzenia nie zostaną cofnięte, nie będzie przecież można z niego korzystać na tyle, aby poniesione koszty się zwróciły. Przetarg został rozstrzygnięty, co będzie, jeśli radni nie zgodzą się na przekazanie tych pieniędzy?

– Zakup agregatu chłodniczego i orurowania ma charakter przyszłościowy i polega między innymi na ograniczeniu kosztów funkcjonowania lodowiska w przyszłych sezonach zimowych – tłumaczy G. Ostrowska. – Mając własny sprzęt, możemy go rozstawić prawie w każdym miejscu zarządzanym przez POSiR i nie musimy płacić za jego wypożyczanie. Jeśli radni miejscy nie zgodzą się na przekazanie tych pieniędzy, przetarg zostanie unieważniony. Jest odpowiedni zapis w umowie – podsumowała dyrektor POSiR.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    r n - niezalogowany 2020-11-26 20:41:14

    NARTO - STRATO, pozwól żyć !!!PRZEMYŚL: LIKWIDACJA OSUWISKA NA STOKU NARCIARSKIM - ONET.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Brawo - niezalogowany 2020-11-26 21:09:38

    Niestety poprzednik Pana Bakuna wybudowal twor, ktory jest pieta achillesowa naszego miasta. Tylko Pan Bog wie kiedy bedzie padac.  I dzis pomyslow jest brak ,co dalej? Najlepiej jest pozyczyc skads kase ? A moze i snieg skads pozyczyc. ? Slyszalam ze Szwedzi maja duzo. Oddamy jak zacznie padac. Nasniezanie? Nic nie da gdy bedzie cieplo. Chocby tak jak dzis. Biedny Przemysl ,nie mial i nie ma gospodarza. Niestety.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    o - niezalogowany 2020-11-27 00:08:43

    ciągle to samo będzie śnieg nie będzie czekamy przygotowujemy nie wiemy co za 2 czy 3 tygodnie a może to czy tamto Więc pytam po co jesteście na stołkach jak nic nie wiecie Komedia rodem z filmów za prl-u tylko już nie dla mieszkańców ...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama