Reklama

Jest barierka przy schodach w Rynku

Dzięki zaangażowaniu radnego Andrzeja Beresteckiego (Prawo i Sprawiedliwość) i sponsoringowi przemyskiego przedsiębiorcy Krzysztofa Kuncelmana na schodach prowadzących z Rynku na ulicę Fredry została zamontowana barierka. Niektórzy mówią, że to pierwsza inwestycja w mieście.

Kilkanaście schodów ma jakieś 80 lat. Powstały po zbombardowaniu przez Niemców kamienic na przemyskim Rynku. Oczywiście w ciągu tylu lat były przebudowywane i remontowane. – Przez lata brakowało barierki. Przydatnej zwłaszcza dla osób starszych czy niepełnosprawnych. Wiem, że Polski Związek Niewidomych prosił o takową władze miasta. Nie udało się. Zawsze brakowało pieniędzy na prozaiczną, ale bardzo potrzebną rzecz[paywall]. Dla mnie inspiracją było zdarzenie z grudnia zeszłego roku, kiedy na własne oczy widziałem starszą osobę, która potknęła się na tych schodach i omal nie upadła. 20 grudnia wystąpiłem z interpelacją do pana prezydenta w sprawie montażu barierki. Dostałem odpowiedź, że miasto się do tego zadania przymierzało, jest nawet dokumentacja, ale nie ma pieniędzy. Potem poinformował mnie, że dokumentacja znalazła się w Zarządzie Dróg Miejskich i że może ją przekazać. Inwestycja wyceniona jest na prawie pięć tysięcy złotych – tłumaczy jej inicjator , radny Andrzej Berestecki. – Postanowiłem poszukać sponsora. Znalazł się. To Krzysztof Kuncelman, przemyski biznesmen. Całość kosztowała łącznie 4 tysiące 835 złotych – dodał.

By oddać sprawiedliwość, brak barierki to nie wina obecnych władz. Nie udało się jej zamontować także poprzednim ekipom rządzącym miastem.

Reklama
– Staram się ze wszystkich sił pomagać władzom miasta. Marzę o pozyskaniu kolejnych sponsorów na inne drobniejsze rzeczy w Przemyślu. Myślę o odnowieniu kolejnej barierki, tym razem przy Schodach Rycerskich. To mój pierwszy sukces jako radnego, z czego się bardzo cieszę – podsumował A. Berestecki.


fot.Mariusz Godos
Przez lata brakowało barierki. Teraz przemyślanie mogą z niej wreszcie korzystać.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ,2 - niezalogowany 2019-06-09 18:24:47

    Brawo.  da sie cos zrobic. da !Teraz pasowało by by cała rada miasta pojechała scieżka rowerową i opowiedziała swoje wrażenia z jazdy wsród zarosnietej trawą scieżki i niewidocznych ławek ktore juz stoja wsród pokrzyw.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    rysik47 - niezalogowany 2019-06-09 19:07:35

    coś podobnego! barierek się zachciewa ,jakiegoś koszenia i jeszcze ławek ?  Barierki i  sama ścieżka już nie wystarczy? Radny PiS, osobiście się  angażuje ,  by dostrzeżono ,że i  w naszym  mieście coś się robi , że RM "działa" i nie tylko pomniki potrafi budować.I jak już przy pomnikach jesteśmy to niewielka tabliczka z nazwiskiem  radnego i logo partii umocowana przy barierce byłaby dopełnieniem tej inwestycji.A może medal i niewielka premia , taka symboliczna z wpisem do akt osobowych Mimo wszystko PROSIMY O DALSZĄ  AKTYWNOŚĆ.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Przemyski obserwator - niezalogowany 2019-06-09 19:24:51

    A to sukces, niemal na miarę Rzeszowa. Dzisiaj przy pięknej pogodzie odbyłem spacerek parkiem im. St. Strońskiego na wzgórzu zamkowym i jakie wnioski trawa powyżej pasa, zbiornik wodny cały w wodorostach już gnijących, odczuwalny smród, kilkanaście czerwonych rybek, karpi lub karasie ledwie zipiących, powyżej mała niby fontanna zbazgrana głupawymi napisami przedstawia raczej śmietnik niż fontannę. Idąc Piłsudskiego widzimy w dole od kładki rowerowej do mostu Orląt nabrzeża Sanu zarośnięte trawą i pokrywami powyżej pasa człowieka średniego wzrostu. Kto nie wierzy proponuję wiosenny spacerek tą trasą, a te rybki radzę ratować bo niebawem uduszą się z braku tlenu w tym bajorze. Panie Bakun spacerek wybrzeżem Sanu i do parku, to Panu dobrze zrobi. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama