Koncert odbędzie się dzisiaj, 2 listopada, o godz. 18, w Bazylice pw. Ducha Świętego w Przeworsku. Wykonawcami koncertu będą: uczniowie Niepublicznej Szkoły Muzycznej II stopnia w Przeworsku oraz Chór „Veritas” z Nowosielec.
– Motywem przewodnim wydarzenia jest wspomnienie i modlitwa za wszystkich zmarłych, szczególnie za dusze, które odbywają pokutę w czyśćcu. Z dniem zadusznym związanych jest wiele tradycji chrześcijańskich, które zostały zapoczątkowane w X wieku przez św. Odilona, opata benedyktyńskiego. Wiara w uwolnienie dusz z czyśćca i dostąpienie przez nich zbawienia jest szczególnie silna w tym czasie. Tego dnia najważniejsza pozostaje modlitwa i pamięć o osobach, które odeszły – mówi dyrektorka GOK w Przeworsku Justyna Solarz.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze