Niesprzyjająca aura nie odstraszyła miłośników instrumentów dętych, którzy licznie zebrali się w niedzielę, 25 września, w tamtejszym parku, by wziąć udział w koncercie z okazji 47. rocznicy powstania Strażackiej Orkiestry Dętej z Pruchnika.
Na wydarzeniu, które odbyło się pod patronatem burmistrza miasta Wacława Szkoły, nie zabrakło również przedstawicieli samorządów, m.in. Stanisława Kłopota – starosty jarosławskiego, Wiesława Jamrozika – przewodniczącego Rady Miejskiej w Pruchniku, Roberta Grządziela – sekretarza gminy Pruchnik czy Zygmunta Jasiłka – komendanta gminnego związku OSP RO w Pruchniku.
– Cieszę się, że w trakcie minionego 47-lecia działalności Strażackiej Orkiestry Dętej w Pruchniku tak wielu osobom nie zabrakło[paywall] zapału do twórczej pracy podczas niezliczonych prób i koncertów. Dzięki temu orkiestra mogła tworzyć swoją muzyką szczególny klimat podczas wielu uroczystości – podkreślił starosta S. Kłopot.
Oprócz koncertu samych jubilatów, na scenie wystąpili też lokalni artyści, uczniowie Publicznej Szkoły Muzycznej i grupa z Jarosławskiej Sceny Piosenki Aktorskiej. Wydarzenie miało również charakter osobisty. Było idealną okazją do wspomnienia założyciela i wieloletniego kapelmistrza – śp. Zbigniewa Bratkowskiego, ale również do powitania w szeregach grupy jako członka honorowego, inicjatora i głównego organizatora koncertu Wojciecha Steca – pracownika pruchnickiego magistratu.



Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze