Reklama

„Jest w orkiestrach dętych jakaś siła”. Ta pruchnicka ma ją już od 47 lat

Niesprzyjająca aura nie odstraszyła miłośników instrumentów dętych, którzy licznie zebrali się w niedzielę, 25 września, w tamtejszym parku, by wziąć udział w koncercie z okazji 47. rocznicy powstania Strażackiej Orkiestry Dętej z Pruchnika.

Na wydarzeniu, które odbyło się pod patronatem burmistrza miasta Wacława Szkoły, nie zabrakło również przedstawicieli samorządów, m.in. Stanisława Kłopota – starosty jarosławskiego, Wiesława Jamrozika – przewodniczącego Rady Miejskiej w Pruchniku, Roberta Grządziela – sekretarza gminy Pruchnik czy Zygmunta Jasiłka – komendanta gminnego związku OSP RO w Pruchniku.

– Cieszę się, że w trakcie minionego 47-lecia działalności Strażackiej Orkiestry Dętej w Pruchniku tak wielu osobom nie zabrakło[paywall] zapału do twórczej pracy podczas niezliczonych prób i koncertów. Dzięki temu orkiestra mogła tworzyć swoją muzyką szczególny klimat podczas wielu uroczystości – podkreślił starosta S. Kłopot.

Reklama

Oprócz koncertu samych jubilatów, na scenie wystąpili też lokalni artyści, uczniowie Publicznej Szkoły Muzycznej i grupa z Jarosławskiej Sceny Piosenki Aktorskiej. Wydarzenie miało również charakter osobisty. Było idealną okazją do wspomnienia założyciela i wieloletniego kapelmistrza – śp. Zbigniewa Bratkowskiego, ale również do powitania w szeregach grupy jako członka honorowego, inicjatora i głównego organizatora koncertu Wojciecha Steca – pracownika pruchnickiego magistratu.


fot.Miasto i Gmina Pruchnik


fot.UMiG Pruchnik


fot.UMiG Pruchnik
MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama