W Dzień Dziecka, 1 czerwca br., odbyła się V jubileuszowa edycja Miejskiej Gry Filmowej, której organizatorem była społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Przemyślu.
Przemyska Miejska Gra Filmowa ma już swoją renomę. Organizowana jest w ramach projektu „Filmoteka Szkolna” – programu z zakresu edukacji filmowej, realizowanej we współpracy z Filmoteką Narodową i Centrum Edukacji Obywatelskiej, a prowadzona przez koordynatora i Regionalnego Lidera Filmoteki Szkolnej Ewę Musiał, nauczycielkę „Słowaka”. – Jubileuszowa, piąta edycja inspirowana była filmami Tima Burtona. Uczestnikami była zaś młodzież z przemyskich szkół ponadpodstawowych. Przed uczestnikami stały różnorodne wyzwania intelektualne, kulinarne, sprawnościowe i sprawdzające spostrzegawczość – powiedziała E. Musiał[paywall].
Posługując się mapą i wskazówkami organizatorów, młodzież wędrowała filmową trasą: I Liceum Ogólnokształcące – Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska – Centrum Kulturalne – kawiarnia „Libera” – Galeria Sztuki Współczesnej – Zamek Kazimierzowski – I Liceum Ogólnokształcące, w którym nastąpiło uroczyste podsumowanie zabawy, połączone z ogłoszeniem wyników, wręczeniem nagród zwycięzcom i upominków pozostałym uczestnikom gry.
Sukces tego cyklicznego wydarzenia jest efektem współpracy wielu instytucji i osób, którym organizatorzy serdecznie dziękują. Są wśród nich instytucje: Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek”, Centrum Kulturalne, Galeria Sztuki Współczesnej, Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska, kawiarnia „Libera” oraz nasz tygodnik, a także sponsorzy: Stara Mydlarnia, Inglot, Salon kosmetyczny „Estetyka”, Zakład fotograficzny „Fotostudio”, Pizzeria Galicyjska, Pizzeria „Żaczek”, Mała Czarna, Original Taste i Naleśnikarnia Podkarpacka.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze