Po raz 25. organizatorzy i wolontariusze kwest na rzecz ratowania zabytków starych cmentarzy staną 1 listopada br. u bram Starego Cmentarza, by zbierać datki na ratowanie zabytkowych nagrobków jarosławskiej nekropolii i polskiego cmentarza w Jaworowie na Ukrainie. Zbiórka będzie prowadzona od g. 8 do 14.
– Nieprzerwanie od 1992 roku, w uroczystość Wszystkich Świętych, u bram jarosławskiego Starego Cmentarza organizowana jest kwesta na rzecz ratowania nagrobnych zabytków. Pierwsza odbyła się[paywall] z inicjatywy ówczesnego dyrektora szkoły im. ks. Czartoryskich Tomasza Kuleszy, Stowarzyszenia Necropolis Jaroslaviensis z Adamem Feliksem Wojciechowskim oraz Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia z Romualdem Ostrowskim. W tym roku organizatorzy, współorganizatorzy oraz wolontariusze, w tym Komitet Społeczny na rzecz Ratowania Zabytków Starych Cmentarzy Polskich działający przy Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza, a wcześniej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących im. ks. Czartoryskich, Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia, burmistrz Jarosławia, Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi, Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. B. Markiewicza, Towarzystwo Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej, Oddział w Jaworowie na Ukrainie, młodzież, nauczyciele jarosławskich szkół, przedstawiciele władzy samorządowej, organizacji pozarządowych, już po raz 25. staną u bram Starego Cmentarza, kwestując na rzecz ratowania zabytków jarosławskich nekropolii oraz polskiego cmentarza w Jaworowie na Ukrainie – przypomina Barbara Brzezińska z Kancelarii Burmistrza Jarosławia.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze