Ostatnim akcentem lekkoatletycznego sezonu 2020 były – przełożone z marca br. – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w biegach przełajowych połączone z II Grand Prix Podkarpacia, które 13 listopada br. odbyły się w Kolbuszowej.
W kategorii młodzików rywalizowali przedstawiciele 13 klubów z Podkarpacia i Małopolski. Sytuacja epidemiologiczna spowodowała, że[paywall] w zawodach Grand Prix Podkarpacia nie wystartowały dzieci z rocznika 2007 i młodsze. Do rywalizacji przystąpili jedynie młodzicy i juniorzy, i to w mocno okrojonym składzie. Problemy nie ominęły również UKS Tempo 5 Przemyśl, który reprezentowała tylko czwórka zawodników. Ale za to z bardzo dobrym skutkiem.
W kategorii młodzików przemyślanie wywalczyli dwa srebrne medale. Pierwszy – w rywalizacji dziewcząt – był dziełem Julii Błaszczak (2006) na dystansie 1,5 km, drugi – wśród chłopców – Adriana Pempusia (2005) na dystansie 3 km. Tuż za podium, na 4. miejscu, na 1,5 km uplasowała się Anna Procyk (2006). W biegu na 3 km juniorów młodszych wystartował Piotr Bereźnicki (2003), który uplasował się na 5. pozycji.
Te osiągnięcia przełożyły się na zajęcie przez UKS „Tempo 5” 3. miejsca w klasyfikacji drużynowej.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze