Klub Radnych Porozumienie dla Przemyśla zmienił nazwę na Klub Radnych Regia Civitas, czyli wrócił do źródeł. Niektórzy uważają, iże to tworzenie podłoża pod nadchodzące wybory samorządowe.
Pod nazwą Klub Radnych Porozumienie dla Przemyśla funkcjonował przez kilkanaście miesięcy. Wszyscy radni należą do Stowarzyszenia dla Przemyśla „Regia Civitas”, którego prezesem jest obecnie Artur Komorowski, a nieformalnie przewodzi mu prezydent miasta Robert Choma, założyciel stowarzyszenia. Przewodniczącym Klubu Radnych Porozumienia dla Przemyśla był radny Robert Bal, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu, a pozostali radni to: Małgorzata Gazdowicz, Tomasz Kuźmiek i Daniel Dryniak[paywall].
Kilkanaście dni pojawiła się oficjalna informacja, że klub ten zmienił nazwę, wracając do źródeł i obecnie to Klub Radnych Regia Civitas.
– Nazwę zmieniliśmy już wcześniej, bo z końcem 2016 roku. Zgłosiłem to pani przewodniczącej Rady Miejskiej w Przemyślu Lucynie Podhalicz. Media często cytują naszych radnych, podając, że należą do Klubu Radnych Porozumienie dla Przemyśla, więc zdecydowaliśmy się podać informację o zmianie nazwy do wiadomości publicznej. Wcześniejsza to wynik porozumienia zawartego między Regią Civitas a Towarzystwem Przyjaciół Przemyśla i Regionu. Cały czas jednak kojarzeni byliśmy z Regią Civitas, więc powrót do starej nazwy jest naturalny. Nie ma to żadnego związku z nadchodzącymi wyborami czy odcięciem się od tego, co do tej pory, jako koalicjanci, zrobiliśmy. Do wyborów jeszcze półtora roku, więc przyjdzie czas na rozliczenia. Można jeszcze dużo zrobić dobrego lub nic nie robić – powiedział przewodniczący Klubu Radnych Regia Civitas radny Robert Bal.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Idzie nowe, do drzwi puka - przeżyć nowe w STAREJ bidzie, wielka sztuka. A karuzela się kręci.
Czy to oznacza że pani radna z TPPiR przeszła do RC? Czy koniec koalicji tego stowarzyszenia z RC? A może RC wchłonie wszystko?
RC zostanie wciągnięta nosem przez PiS jak tylko Prezio zostanie rektorem nowej szkoły w Przemyślu
Dziwnym trafem szef Regii jest Naczelnikiem w Urzedzie Miasta... A tak niedawno koperty kleil... Przypadek?
Wybory idą ;)
Idzie nowe, do drzwi puka - przeżyć nowe w STAREJ bidzie, wielka sztuka. A karuzela się kręci.
Czy to oznacza że pani radna z TPPiR przeszła do RC? Czy koniec koalicji tego stowarzyszenia z RC? A może RC wchłonie wszystko?