W Krośnie odbył się II Grand Prix Podkarpacia żaków. W zawodach wzięło udział 27 młodych zawodników. Przemyski Nurt – ze sporym sukcesem – reprezentował Kacper Ściubak.
Kacper w grupie eliminacyjnej wygrał pewnie trzy gry po 3:0. Kolejno z: Mieszko Sztubą (UKS Krzemień Ustrzyki Dolne), Szymonem Malczyńskim (MKSTS Mielec) oraz Mikołajem Żmigrodzkim (KSTS Krosno), awansując do turnieju głównego z pierwszej pozycji. W ćwierćfinale trafił na Jakuba Goneta (KSTS Krosno). Ten pojedynek był absolutnym rollercoasterem emocji. Kacper wygrał dwa pierwsze sety dość pewnie, ale potem doszło do diametralnej zmiany sytuacji. Kolejne dwa wygrał Jakub i o wszystkim musiała rozstrzygnąć piąta partia. W niej, mimo słabszego początku i głośnego dopingu dla reprezentanta gospodarzy, Kacper wytrzymał wojnę nerwów, wygrał i awansował do półfinału. Tam zmierzył się także z zawodnikiem gospodarzy Julianem Zborowskim (KSTS Krosno). Mimo porażki w pierwszym secie, w kolejnych pokazał lepszy tenis, wygrywając ostatecznie 3:1. W finale spotkał się z turniejową „jedynką”, czyli Piotrem Harajdą (SKT Sanok). To nie był zły mecz w wykonaniu Kacpra. W miarę możliwości i umiejętności przeciwstawił się rywalowi, ale ostatecznie musiał uznać jego wyższość, przegrywając finał 0:3.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze