W drugi weekend maja w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbył się 45. Ogólnopolski Festiwal Kapel Folkloru Miejskiego im. Jerzego Janickiego. Impreza o bardzo długiej tradycji, dająca szansę obcowania z odchodzącą powoli w zapomnienie muzyką miejskich ulic, podwórek czy zaułków.
W tym roku na wydarzenie zjechało 5 kapel z różnych części Polski. Obradujące nad werdyktem jury w osobach Jan Młynarski (przewodniczący), Jolanta Danak-Gajda i Małgorzata Pruchnik-Chołka nie miało łatwego zadania, bo – jak podkreśliło w jego uzasadnieniu – wszystkie zespoły prezentowały bardzo wysoki poziom zaangażowania, przypominając słuchaczom mniej i bardziej znane melodie, które części przemyślanom przywiodły na myśl czasy, kiedy takowe dało się słyszeć pod balkonami czy oknami, w naturalnym otoczeniu ulic i podwórek...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 66% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze