Reklama

Kapele zagrały po raz 45.

W drugi weekend maja w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbył się 45. Ogólnopolski Festiwal Kapel Folkloru Miejskiego im. Jerzego Janickiego. Impreza o bardzo długiej tradycji, dająca szansę obcowania z odchodzącą powoli w zapomnienie muzyką miejskich ulic, podwórek czy zaułków.

W tym roku na wydarzenie zjechało 5 kapel z różnych części Polski. Obradujące nad werdyktem jury w osobach Jan Młynarski (przewodniczący), Jolanta Danak-Gajda i Małgorzata Pruchnik-Chołka nie miało łatwego zadania, bo – jak podkreśliło w jego uzasadnieniu – wszystkie zespoły prezentowały bardzo wysoki poziom zaangażowania, przypominając słuchaczom mniej i bardziej znane melodie, które części przemyślanom przywiodły na myśl czasy, kiedy takowe dało się słyszeć pod balkonami czy oknami, w naturalnym otoczeniu ulic i podwórek...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 66% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 27/05/2024 16:19
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama