Reklama

Kąpieliska bezpieczne. Zbawienie w gorące dni

W naszym regionie funkcjonują trzy oficjalne kąpieliska i miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli. Każde z nich jest bezpieczne. Strzeżone przez ratowników, codziennie doglądane przez służby sanepidu. Trwają wakacje, więc wizyta nad wodą w gorące dni jest jak najbardziej wskazana.

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny codziennie wydaje komunikaty o stanie kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli w naszym województwie. Te, nie tylko oczywiście na Podkarpaciu, są prawdziwym zbawieniem w gorące, letnie dni. To właśnie tam chętnie spędzamy czas, kiedy nie wyjeżdżamy na urlop, a chcemy się poopalać i schłodzić w wodzie. Warto jednak korzystać ze strzeżonych kąpielisk[paywall]. Dlaczego? Ponieważ na gminie ciąży obowiązek zorganizowania miejsc do wypoczynku i dopilnowania, by były one bezpieczne. Możemy więc mieć pewność, że korzystając ze strzeżonych kąpielisk, dołożono wszelkich starań, by nam to bezpieczeństwo zapewnić.
Oprócz tego, że stale kontrolowany jest stan wody i są sprzątane plaże, najczęściej również możemy liczyć na pomoc ratownika. Kąpielisko to wydzielony i oznakowany fragment wód, który przeznaczony jest do kąpieli w celach rekreacyjnych. W stosunku do kąpieliska mogą być wydawane czasowe lub stałe zakazy kąpieli. Warto wiedzieć, że kąpieliskami nie są: pływalnie, baseny pływackie oraz uzdrowiskowe, zamknięty zbiornik wodny podlegający oczyszczaniu oraz sztuczny czy zamknięty zbiornik wodny, oddzielony od wód powierzchniowych i podziemnych.

Jak już wspomnieliśmy, w naszym regionie funkcjonują trzy oficjalne kąpieliska i miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli. W związku z decyzją wójta gminy Wiązownica o nieuruchamianiu w tym sezonie obiektu w Radawie, kąpieliska strzeżone są dwa. Pierwsze to „Plaża Ostrów” w podprzemyskim Ostrowie, która otworzyła swoje podwoje dla chętnych 15 czerwca br. Sezon potrwa do 15 września br. Drugie to ZEK w Radymnie, otwarty od 27 czerwca do 30 sierpnia br.

Reklama

Na Podkarpaciu bezpiecznie się kąpać można jeszcze na pięciu innych kąpieliskach: miejskim w Rzeszowie, „Czystym” w Grodzisku Dolnym, „Cyplu” i „Patelni” w Polańczyku oraz „Białej Flocie” w Solinie.

Miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli na Podkarpaciu jest kilka, w tym jedno w naszym regionie. To „Wędrowiec II” w Nowym Siole koło Cieszanowa. Pozostałe są w: Kłyżowie (powiat stalowowolski), Zaklikowie (powiat stalowowolski), Wilczej Woli (powiat kolbuszowski), Bratkowicach (powiat rzeszowski), Zawozie (powiat leski).

Warto także wiedzieć, że aktualne informacje na temat przydatności wody umieszczane są w codziennych komunikatach na stronie internetowej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie, a także u organizatorów kąpielisk.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ccc - niezalogowany 2020-08-10 23:50:23

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ccc - niezalogowany 2020-08-10 23:54:44

    Przemyśl od lewej strony wysokość Kmieci  lata 1970 i później tak wyglądały kąpieliska. Nikt nie narzekał na brak basenów ,ludzie umieli korzystać z wolnego czasu

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2020-08-11 17:23:11

    Jak można narzekać ,że nie ma w P-ślu basenów?. Skoro w mieście jest stosunkowo czysta rzeka  , czego mogą i zazdroszczą mieszkańcy innych miast , to po co  baseny , za które  trzeba płacić , przecież  wiecznie płaczący i narzekający narodzie zrozumcie , MACIE ZA DARMO / FREE/ DOSTĘP DO WIELKIEJ  , NIEPORÓWNANIE WIĘKSZEJ WODY W RZECE NIZ NA JAKIMŚ TAM BASENIKU , PŁATNYM BASENIKU

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama