Reklama

Karnawał na góralska nutę

18/02/2015 13:45

W pierwszych dniach lutego po raz 43. odbył się w Bukowinie Tatrzańskiej wyjątkowy „Góralski Karnawał”. Nasz region i zarazem gminę Przeworsk reprezentowała Grupa Obrzędowa „Ujeźniacy” z Ujeznej, a występującym na scenie aktorom przygrywała kapela z Gaci.

W Bukowinie Tatrzańskiej tradycyjne widowiska kolędnicze odgrywały grupy z różnych stron Polski. Podczas imprezy rywalizowano też w konkursie widowiskowego tańca zbójnickiego. Gminę Przeworsk na scenie tamtejszego domu ludowego reprezentowała Grupa Obrzędowa „Ujeźniacy” z Ujeznej, której kierownikiem jest Jan Wilk. 

Aktorom akompaniowała kapela z Gaci. Przedstawiciele naszego regionu w swój występ włożyli sporo zaangażowania, co doceniło jury festiwalu. „Ujeźniacy” wywalczyli trzecie miejsce i brązową rozetę. Wyróżnienie otrzymali również tancerze Lucyna Skawina i Marian Węgrzyn.

„Góralski Karnawał” po raz pierwszy zorganizowano w 1973 r. W 1996 roku Bukowina Tatrzańska została przyjęta do Międzynarodowej Federacji Miast Karnawałowych, największej na świecie organizacji promującej i chroniącej pamięć o festiwalach i paradach karnawałowych. Federacja zrzesza ponad 500 członków i organizacji reprezentujących 100 miast w 52 krajach, m.in. Rio de Janeiro.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości