Reklama

KAS i BiOSG ramię w ramię

Wzorowa współpraca Krajowej Administracji Skarbowej i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej jest nie tyle wymagana, co konieczna, zwłaszcza w perspektywie toczącej się tuż za polską granicą wojny w Ukrainie.

Od 24 lutego 2022 roku, kiedy to setki tysięcy obywateli Ukrainy (i nie tylko) w strachu przed rosyjską agresją zaczęły kierować się ku bliskim nam przejściom granicznym, przed służbami stanęło nowe, niezwykle trudne zadanie – zapanować nad tłumami i nie ryzykować bezpieczeństwa Polski. Wszystko zgodnie z obowiązującymi przepisami, ale też ludzkim zrozumieniem. Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie i Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej podsumowały te prace w czwartek, 13 kwietnia.

Na czele przedstawicieli BiOSG stanął gen. bryg. SG Andrzej Popko, a podkarpacką KAS reprezentował  dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Witold Mrozek. Delegacje nie tylko podsumowały to, co za nimi (zwłaszcza w stosunku dynamicznie podejmowanych decyzji, wprowadzających usprawnienia w funkcjonowaniu przejść i płynności odpraw osób i pojazdów), ale też nakreśliły kierunki dalszej współpracy (odnoszące się m.in. do uruchomienia przejścia granicznego w Malhowicach).

Reklama


fot.KAS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama