Wzorowa współpraca Krajowej Administracji Skarbowej i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej jest nie tyle wymagana, co konieczna, zwłaszcza w perspektywie toczącej się tuż za polską granicą wojny w Ukrainie.
Od 24 lutego 2022 roku, kiedy to setki tysięcy obywateli Ukrainy (i nie tylko) w strachu przed rosyjską agresją zaczęły kierować się ku bliskim nam przejściom granicznym, przed służbami stanęło nowe, niezwykle trudne zadanie – zapanować nad tłumami i nie ryzykować bezpieczeństwa Polski. Wszystko zgodnie z obowiązującymi przepisami, ale też ludzkim zrozumieniem. Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie i Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej podsumowały te prace w czwartek, 13 kwietnia.
Na czele przedstawicieli BiOSG stanął gen. bryg. SG Andrzej Popko, a podkarpacką KAS reprezentował dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Witold Mrozek. Delegacje nie tylko podsumowały to, co za nimi (zwłaszcza w stosunku dynamicznie podejmowanych decyzji, wprowadzających usprawnienia w funkcjonowaniu przejść i płynności odpraw osób i pojazdów), ale też nakreśliły kierunki dalszej współpracy (odnoszące się m.in. do uruchomienia przejścia granicznego w Malhowicach).

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze