To pierwsza w historii tak duża kwota na realizację zadań w ramach tzw. programów osuwiskowych. Województwo podkarpackie otrzymało na inwestycje osuwiskowe ponad 55 milionów złotych! Za te pieniądze uda się zrealizować 9 inwestycji, a w przypadku 24 zacząć prace przygotowawcze, czyli opracowanie dokumentacji.
– Otrzymaliśmy decyzję na realizację 31 inwestycji w cyklu jednorocznym, ale również na 2 ważne, duże inwestycje w cyklu wieloletnim – powiedziała na piątkowym (6 marca) spotkaniu z mediami wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul.
Na 2026 rok jest to 31 mln 418 tys. 846,33 zł, a na 2027 r. – 24 mln 295 tys. 502,39 zł, co daje łącznie ponad 55 mln 714 tys. zł. Jedno jest pewne, to jak do tej pory rekordowe wsparcie dla Podkarpacia.
Inwestycje za pieniądze z przyznanej puli będą realizowane także na terenie powiatów byłego województwa przemyskiego. Miasto Przemyśl otrzymało 160 tys. zł na realizację jednego zadania, również na jedno przedsięwzięcie otrzymał wsparcie powiat jarosławski – konkretnie 120 tys. zł. Powiat przeworski zgarnął najwięcej, bo na realizację jednego zadania otrzymał 1 mln 369 tys. 248,44 zł. Oprócz tego na liście beneficjentów znalazły się powiaty: dębicki (2 zadania, kwota 4 mln 266 tys. 731,02 zł), rzeszowski (3 zadania, 23 mln 204 tys. 361,39 zł), łańcucki (1 zadanie, 1 mln 841 tys. 28,26 zł), brzozowski (5 zadań, 3 mln 571 tys. 200 zł), krośnieński (3 zadania, 14 mln 553 tys. 382 zł), jasielski (9 zadań, 826 tys. 737,6 zł), strzyżowski (3 zadania, 5 mln 40 tys. zł), ropczycko-sędziszowski (1 zadanie, 72 tys. zł), sanocki (1 zadanie, 209 tys. 660 zł) i leski (2 zadania, 480 tys. zł).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze