Reklama

Kasa na osuwiska rozdana. Który z samorządów skorzystał?


To pierwsza w historii tak duża kwota na realizację zadań w ramach tzw. programów osuwiskowych. Województwo podkarpackie otrzymało na inwestycje osuwiskowe ponad 55 milionów złotych! Za te pieniądze uda się zrealizować 9 inwestycji, a w przypadku 24 zacząć prace przygotowawcze, czyli opracowanie dokumentacji.


– Otrzymaliśmy decyzję na realizację 31 inwestycji w cyklu jednorocznym, ale również na 2 ważne, duże inwestycje w cyklu wieloletnim – powiedziała na piątkowym (6 marca) spotkaniu z mediami wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul.

Na 2026 rok jest to 31 mln 418 tys. 846,33 zł, a na 2027 r. – 24 mln 295 tys. 502,39 zł, co daje łącznie ponad 55 mln 714 tys. zł. Jedno jest pewne, to jak do tej pory rekordowe wsparcie dla Podkarpacia.

Inwestycje za pieniądze z przyznanej puli będą realizowane także na terenie powiatów byłego województwa przemyskiego. Miasto Przemyśl otrzymało 160 tys. zł na realizację jednego zadania, również na jedno przedsięwzięcie otrzymał wsparcie powiat jarosławski – konkretnie 120 tys. zł. Powiat przeworski zgarnął najwięcej, bo na realizację jednego zadania otrzymał 1 mln 369 tys. 248,44 zł. Oprócz tego na liście beneficjentów znalazły się powiaty: dębicki (2 zadania, kwota 4 mln 266 tys. 731,02 zł), rzeszowski (3 zadania, 23 mln 204 tys. 361,39 zł), łańcucki (1 zadanie, 1 mln 841 tys. 28,26 zł), brzozowski (5 zadań, 3 mln 571 tys. 200 zł), krośnieński (3 zadania, 14 mln 553 tys. 382 zł), jasielski (9 zadań, 826 tys. 737,6 zł), strzyżowski (3 zadania, 5 mln 40 tys. zł), ropczycko-sędziszowski (1 zadanie, 72 tys. zł), sanocki (1 zadanie, 209 tys. 660 zł) i leski (2 zadania, 480 tys. zł).

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 14/03/2026 13:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama