Reklama

Katolickie Mikołajkowe Przedszkole uroczyście poświęcone. Maluchy otrzymują tu dobry start w życie [ZDJĘCIA]

Niezwykle podniosłe wydarzenie obchodzono 13 maja w Katolickim Mikołajkowym Przedszkolu im. św. Jana Pawła II w Jarosławiu. Tego dnia miało miejsce uroczyste poświęcenie placówki, której dewizą jest „powrót do dogmatu benedyktyńskiego”.

W nowo powstałym przedszkolu, prowadzonym przez mniszki benedyktynki, stawia się  na wszechstronny rozwój dziecka, ale jednocześnie zwraca uwagę na wysoki poziom edukacji i formacji katolickiej.

Wyjątkowa lokalizacja – w cichym i urokliwym zakątku jarosławskiego opactwa, przestrzeni pełnej zieleni – stanowi jej dodatkowy atut. Przedszkole wystartowało wprawdzie we wrześniu ub. r., ale dopiero teraz miało miejsce jego oficjalne, uroczyste poświęcenie.

Uroczystej[paywall]  mszy św. związanej z wydarzeniem  przewodniczył biskup senior diecezji charkowsko-zaporoskiej Marian Buczek z Ukrainy. – Wcieliliście tym przedszkolem w życie piękną ideę wielkiego Polaka św. Jana Pawła II. To miejsce, gdzie od początku wychowania dzieci będą kształtowane na wzór człowieka Bożego – podkreślił.

Placówka powstała jako wotum wdzięczności za pontyfikat św. Jana Pawła II, w 100. rocznicę Jego urodzin. Ma być odpowiedzią na Jego słowa: „Nie budujcie mi pomników, zróbcie coś dla ludzi”. Pomysł udało się zrealizowaćdzięki wielkiemu zaangażowaniu matki przeoryszy s. Barbary Dendor oraz ss. benedyktynek.

Inwestycję wsparły pieniądze m.in. z Funduszu Ochrony Środowiska oraz puli konserwatora zabytków. Jak podkreślają siostry – nie byłoby też placówki, gdyby nie dobre serca darczyńców.

Reklama

Budowa rozpoczęła się w 2015 roku. Same prace remontowo-budowlane pochłonęły sporo. Ponadto trzeba było zakupić wyposażenie sal i wszystkie sprzęty potrzebne do działania przedszkola. Przeprowadzono też prace wokół obiektu, tworząc atrakcyjną przestrzeń dla dzieci. Trud się opłacił.

Obecnie przedszkole sprawuje opiekę nad setką maluchów w wieku od 2,5 do 6 lat. Doczekało się nawet własnego hymnu, będącego jego myślą przewodnią, który skomponował o. Łukasz Buksa.

W uroczystościach związanych z poświęceniem przedszkola uczestniczyli starosta jarosławski Stanisław Kłopot i skarbnik powiatu Agnieszka Mroczka, którzy przekazali na ręce małych podopiecznych artystyczno-kreatywne upominki. Maluchy były bardzo przejęte wydarzeniem i wniosły w nie swój wielki wkład, prezentując specjalnie przygotowany program artystyczny.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama