Reklama

Każda krew jest potrzebna, bo ratuje życie

09/05/2016 07:32

W niepowtarzalny sposób chcieli pomóc drugiemu człowiekowi. Kolejna akcja zbiórki krwi pod hasłem „Oddaj krew – to nie boli”, odbyła się 24 kwietnia w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Horyńcu-Zdroju. Wzięło w niej udział 35 osób, co dało wynik 15,75 litrów.

Na akcję zorganizowaną przez Klub HDK „Ratownik” z Horyńca-Zdroju przyjechali przedstawiciele Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oddziału w Tomaszowie Lubelskim.  Zarejestrowanych było 36 dawców, a krew oddało 35 osób.

HDK „Ratownik” cyklicznie, cztery razy do roku, organizuje zbiórkę krwi. Zwykle udział w nich bierze 50 – 60 osób. Tym razem była nieco niższa frekwencja.

– Dawcy jak zwykle nie zawiedli, choć pogoda nie dopisała. Opad ciągły, od godziny 8 do 13, na pewno nie pomógł w uzyskaniu wyższej frekwencji. Kolejna akcja zbiórki krwi planowana jest na 2 lipca, w czasie obchodów Dni Horyńca-Zdroju. Spotkamy się tradycyjnie w Gminnym Ośrodku Kultury w Horyńcu-Zdroju, w godzinach od 9 do 12. Wszystkich chętnych do oddania krwi serdecznie zapraszamy – mówi prezes Klubu HDK "”atownik” Janusz Rawski.
JZ
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama