W niepowtarzalny sposób chcieli pomóc drugiemu człowiekowi. Kolejna akcja zbiórki krwi pod hasłem „Oddaj krew – to nie boli”, odbyła się 24 kwietnia w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Horyńcu-Zdroju. Wzięło w niej udział 35 osób, co dało wynik 15,75 litrów.
Na akcję zorganizowaną przez Klub HDK „Ratownik” z Horyńca-Zdroju przyjechali przedstawiciele Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oddziału w Tomaszowie Lubelskim. Zarejestrowanych było 36 dawców, a krew oddało 35 osób.
HDK „Ratownik” cyklicznie, cztery razy do roku, organizuje zbiórkę krwi. Zwykle udział w nich bierze 50 – 60 osób. Tym razem była nieco niższa frekwencja.
– Dawcy jak zwykle nie zawiedli, choć pogoda nie dopisała. Opad ciągły, od godziny 8 do 13, na pewno nie pomógł w uzyskaniu wyższej frekwencji. Kolejna akcja zbiórki krwi planowana jest na 2 lipca, w czasie obchodów Dni Horyńca-Zdroju. Spotkamy się tradycyjnie w Gminnym Ośrodku Kultury w Horyńcu-Zdroju, w godzinach od 9 do 12. Wszystkich chętnych do oddania krwi serdecznie zapraszamy – mówi prezes Klubu HDK "”atownik” Janusz Rawski.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze