Jeszcze nie opadły emocje po niedawnym Balu Wszystkich Świętych w Przemyślu, a 9 listopada znów można było zobaczyć Franciszka z Asyżu i innych świętych, którzy tym razem urządzili niebiańską zabawę w Przemyskiej Bibliotece Publicznej.
To dość zaskakująca, jak na taką imprezę, lokalizacja, ale bynajmniej nieprzypadkowa. Organizatorzy chcieli bowiem podtrzymać niedawną atmosferę wspólnoty i pokazać dzieciom, że święci mają swoje miejsce także w bibliotece – w książkach, które[paywall] opisują ich życie i często niełatwą drogę do świętości.
Do współpracy sprawczyni całego zamieszania, Małgorzata Tomków z PBP, zaprosiła Diakonię Tańca Uwielbienia Archidiecezji Przemyskiej, organizatora balu. Razem z jej liderem Sławomirem Jakubcem i koleżankami z biblioteki przygotowali pełen atrakcji program dla blisko osiemdziesięciorga dzieci z Przemyśla i okolic. Obejmował on m.in.: prezentację książek o świętych ze zbiorów biblioteki, wspólne tańce i śpiewanie piosenek z repertuaru Arki Noego oraz tworzenie wystawy prac plastycznych z wizerunkami świętych, wykonanych przez uczniów. Podziw budziły jednak nie tylko talenty artystyczne uczestników i ich stroje, ale także swada, z jaką opowiadali o postaciach, za które się przebrali.
Wśród świętych przybyłych do biblioteki można było zobaczyć kilku Janów Pawłów II, Maryję, siostrę Faustynę i Matkę Teresę oraz liczne anioły. Zjawiło się też co najmniej paru św. Mikołajów. Wszyscy oni znakomicie odnaleźli się w swoich rolach i w klimacie zabawy, która była ciekawym uzupełnieniem wspomnianego balu, a także – sądząc po zainteresowaniu dzieci literaturą na temat świętych – doskonałą okazją do promocji czytelnictwa.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze