Kolejny raz Przeworscy Patrioci chcą pomóc potrzebującym mieszkańcom Przeworska i okolic. Po udanym koncercie charytatywnym dla Mateuszka przyszedł czas na „Biało-Czerwonego Mikołaja”.
Do 4 grudnia w bibliotece publicznej, Zasadniczej Szkole Zawodowej, Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, Szkołach Podstawowych nr 2 i 3, a także w Gimnazjum w Gorliczynie trwać będzie[paywall] zbiórka słodyczy, artykułów szkolnych, zabawek, pluszowych maskotek, które zostaną przekazane dzieciom przebywającym w szpitalach, domach dziecka oraz dzieciom z polskich rodzin mieszkających we Lwowie. W ten sposób patrioci z Przeworska chcą zaangażować miejscową społeczność do uczestnictwa w akcji, która ucieszy najmłodszych mieszkańców miasta i okolic. Jak podkreśla Michał Horbaczek, prezes Przeworskich Patriotów, działalność tutejszych narodowców opiera się szczególnie na pracy u podstaw. Dla członków stowarzyszenia ważne jest także poznawanie historii, propagowanie patriotyzmu, szerzenie sportowego trybu życia. Przeworscy Patrioci chcą również organizować akcje na rzecz najuboższych. W sposób szczególny chcą także wspierać rodaków zamieszkałych na Kresach Wschodnich.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze