29 czerwca br. Błażowa zamieniła się w tętniącą życiem arenę sportowej rywalizacji, śmiechu i integracji. Wszystko za sprawą I Podkarpackiej Olimpiady Kół Gospodyń Wiejskich, zorganizowanej przez Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich „Szarotka” z Nowego Borku. Bezkonkurencyjna w tej widowiskowej rywalizacji okazała się reprezentacja Koła Gospodyń Wiejskich w Pikulicach.
W wydarzeniu udział wzięły drużyny z całego województwa podkarpackiego, prezentując nie tylko sprawność fizyczną, ale też pomysłowość i poczucie humoru. Uczestnicy olimpiady mierzyli się w szeregu nietypowych i zabawnych konkurencjach – od ubijania piany z białek na czas, przez rzut przedmiotami, takimi jak beret, miotła czy sztuczna kura, aż po sztafetowy wyścig w workach. Kapitalną formę zaprezentowała reprezentacja Koła Gospodyń Wiejskich z Pikulic, wyróżniając się energią, kreatywnością i świetną współpracą. Zdeklasowała rywali! Wystąpiła w składzie: Barbara Malec, Katarzyna Woźnica, Agnieszka Brodacka, Damian Augustyn i Piotr Maksymiak.
Zmagania rozpoczęli z impetem – już w pierwszej konkurencji, czyli ubijaniu piany z białek, było jasne, że Pikulice nie przyjechały do Błażowej dla zabawy – a jeśli tak, to by bawić się najlepiej! B. Malec w widowiskowym stylu ubiła pianę na sztywno w zaledwie 53 sekundy, nie dając żadnych szans rywalkom. Precyzja, siła i tempo nie pozostawiły złudzeń – 1. miejsce w tej konkurencji dla KGW z Pikulic nie podlegało dyskusji. W kolejnych konkurencjach ekipa z Pikulic potwierdziła swoją klasę...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 65% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze