Konferencja naukowa „Kiedy boli dusza i życie traci sens – przełamywanie tabu wspólne działanie w walce z depresją”, która odbyła się w dniach 13-14 maja w PANS w Jarosławiu była wydarzeniem, które zainteresowało wielu.
Głównym celem konferencji było zwiększenie świadomości na temat depresji poprzez lepsze zrozumienie jej pierwszych symptomów, skutecznych metod leczenia oraz sposobów walki z chorobą. Wydarzenie miało też przełamywać stereotypy i zmniejszać stygmatyzację depresji w społeczeństwie.

Fot. Powiat Jarosławski
Uczestnicy spotkań, poprzez dyskusję i wymianę doświadczeń mogli lepiej zrozumieć wyzwania, z którymi mierzą się chorzy, a to z kolei ma przyczynić się do redukcji poczucia wstydu i izolacji. Prelekcje wygłosili naukowcy z wiodących ośrodków akademickich w Polsce i za granicą. Nie zabrakło praktycznych warsztatów psychologicznych, które dotyczyły m.in. komunikacji terapeutycznej czy dysregulacji emocji. W drugim dniu spotkań skupiono się na potencjalnych konsekwencjach depresji i wyzwaniach dla polityki zdrowotnej i współpracy międzysektorowej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze