Reklama

Kiedy boli dusza…


Konferencja naukowa „Kiedy boli dusza i życie traci sens – przełamywanie tabu wspólne działanie w walce z depresją”, która odbyła się w dniach 13-14 maja w PANS w Jarosławiu była wydarzeniem, które zainteresowało wielu.


Głównym celem konferencji było zwiększenie świadomości na temat depresji poprzez lepsze zrozumienie jej pierwszych symptomów, skutecznych metod leczenia oraz sposobów walki z chorobą. Wydarzenie miało też przełamywać stereotypy i zmniejszać stygmatyzację depresji w społeczeństwie. 

Fot. Powiat Jarosławski

Uczestnicy spotkań, poprzez dyskusję i wymianę doświadczeń mogli lepiej zrozumieć wyzwania, z którymi mierzą się chorzy, a to z kolei ma przyczynić się do redukcji poczucia wstydu i izolacji. Prelekcje wygłosili naukowcy z wiodących ośrodków akademickich w Polsce i za granicą. Nie zabrakło praktycznych warsztatów psychologicznych, które dotyczyły m.in. komunikacji terapeutycznej czy dysregulacji emocji. W drugim dniu spotkań skupiono się na potencjalnych konsekwencjach depresji i wyzwaniach dla polityki zdrowotnej i współpracy międzysektorowej.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 09/06/2025 16:23
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama