Reklama

Kierowca udawał pasażera. Policjanci nie dali się nabrać

16/08/2018 12:03

Jeden prowadził mimo zakazu, drugi po spożyciu alkoholu. Wpadli na ten sam pomysł. By zmylić policjantów, przesiedli się na fotel pasażera. Nie udało im się uniknąć odpowiedzialności.

– W minioną sobotę policyjny patrol zabezpieczający Rajd Rzeszowski zauważył kierującego volkswagenem zatrzymującego się na poboczu. Kierowca  i pasażer zamienili się miejscami, po czym pojazd ruszył dalej – informuje KPP Ropczyce. – Policjanci zatrzymali volkswagena do kontroli.  25-latek przyznał, że to on jechał samochodem i przesiadł się na miejsce pasażera. Miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Drugi podobny przypadek miał miejsce dzień wcześniej, na odcinku autostrady A4. 55-letni kierujący, który zamienił się z pasażerem miejscami posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wpadł, bo jechał za szybko.  Sprawy obu kierowców trafią teraz do sądu. Czynności w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Sędziszowie Małopolskim.
AM
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości